نمک راز زیبایی

نمک راز زیبایی
وجود املاح بیشتر، از فرق های اصلی بین نمک عادی و نمک دریا می باشد. مواد مغذی و املاح زیادی در آب دریاها و اقیانوس ها وجود دارد. از این رو نمک دریایی در ایجاد تعادل زیبایی و بازسازی بدن و پوست آن اثر بسیاری دارد. لازم به ذکر است مواد مغذی و املاح زیادی در بدن ما وجود دارند. 
املاحی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم در نمک دریا وجود دارد. تمام این املاح نقش عمده ای را در سلامت و کارکرد پوست ایفا می کنند. نشانه هایی مانند: خارش، قرمز شدن و خشکی، هنگام برهم خوردن توازن بین املاح پوست ظاهر می شود. هم چنین نمک دریایی فرآیند آب رسانی به پوست را آسان کرده و موجب حفاظت از پوست در برابر پیری زودرس نیز می گردد. 
ماسک متعادل کننده عسل و نمک
خاصیت ضد التهاب از ویژگی های نمک و عسل می باشد. التیام بخش قرمزی، جوش های پوست نیز می باشند. موجب رطوبت رسانی به لایه هایی از پوست که به آب بیشتری احتیاج دارند نیز می گردد. 

نمک راز زیبایی

طرز تهیه ماسک نمک و عسل:
دو قاشق چایخوری نمک دریایی را با چهار قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و خمیری به دست آوید. روی همه بخش های تمیز و خشک صورتتان از این خمیر مالیده و بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان بماند. 
یک پارچه را در آب خیلی گرم خیس نموده و آب آن را بگیرید. سپس 30 ثانیه پارچه گرم را روی صورتتان قرار داده و صورت خود را با آب ولرم بشویید. همزمان که صورتتان را می شویید، آن را ماساژ هم بدهید تا پوستتان را پاکسازی نیز کرده باشید. 
سفید کننده دندان ها
نمک یک فلوراید طبیعی برای دندان ها است که موجب سفید شدن دندان ها و از بین رفتن جرم ها می گردد. هم چنین برای لثه و دندان ها فوق العاده مفید است. یک قاشق چای خوری نمک، دو قاشق چای خوری جوش شیرین را با هم مخلوط نمایید. مسواک خود را در این ترکیب فرو برده و مثل همیشه دندان های خود را مسواک بزنید. در صورتی که طعم این ترکیب ناخوشایند است، میتوانید اندکی خمیردندان نیز استفاده کنید. 
دهان شویه طبیعی
نمک از خراب شدن دندان ها جلوگیری کرده و بوی بد دهان را از بین می برد. به طور کلی نمک یک ضدعفونی کننده طبیعی می باشد. نصف قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف قاشق چای خوری نمک، همراه با یک چهارم پیمانه آب را تا موقعی که در آب حل شود با یکدیگر ترکیب کنید. اندکی از ملول را داخل دهان خود ریخته و بین دندان های خود بچرخانید. پس از آن محلول را از دهانتان خارج کرده و و دندان های خود را با آب بشویید. 
روشن کننده ناخن ها
نمک سبب نرمی پوست سخت اطراف ناخن ها شده و به ناخن ها استحکام نیز می بخشد. آب لیمو و جوش شیرین هم از زردی ناخن ها کم کرده و ظاهری شفاف به آنها می دهد. یک قاشق چایخوری آبلیمو، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و نمک برای این کار لازم است. تمام این مواد را در نصف پیمانه آب گرم ریخته و برای 10 دقیقه ناخن های خود را درون این ترکیب بگذارید. پس از آن با یک برس نرم روی آنها بکشید و یک مرطوب کننده مناسب را انتخاب نمایید. 
درمان شوره های سر
بیشتر شدن گردش خون در رگ های پوست سر و کمک به سلامت بیشتر از سایر خواص نمک های دریایی است. چربی ها و رطوبت اضافی سر توسط نمک ذب شده و از رشد باکتری ها و قارچ ها در سر جلوگیری می کند. 
موهای خود را به چند بخش تقسیم کرده و اندکی نمک روی هر بخش بپاشید. می توانید از یک فرد دیگر هم برای این کار کمک بگیرید. موهای خود را شسته و از نرم کننده دلخواه خود استفاده نمایید. ماساژ صورت خود را با انگشتان خیس، به مدت 10 تا 15 دقیقه انجام دهید. 
تونر تنظیم کننده چربی پوست
120 میلی لیتر آب و یک قاشق چای خوری نمک را مخلوط کرده و ترکیب حاصل را در یک سمت صورت خود بریزید. یک تا دو بار روی پوست خشک و تمیز صورت خود، به جز چشم ها، از این ترکیب استفاده نمایید. کمک به پاکسازی عمیق منافذ پوست، هم چنین کنترل میزان چربی تولیدی توسط پوست از خواص نمک دریایی است. 
اسکراب نرم کننده پوست 
نمک حاوی املاحی می باشد که موجب نرم شدن پوست و بازگشت رطوبت آن می گردد. نصف پیمانه روغن زیتون یا روغن نارگیل را با یک چهارم پیمانه نمک دریا مخلوط نمایید و یک خمیر به دست آورید. با یک لیف این خمیر را روی پوست خود بمالید. 

نمک راز زیبایی

 

نمک راز زیبایی

 

نمک راز زیبایی