نکات انتخاب تور

نکات انتخاب تور
تور سر در کنار لباس عروس و مدل مو و میکاپ، از مهم ترین مسائل به شمار می رود. هیچ کجا به غیر از مراسم عروسی تور نمی گذارید. حتی در مراسم نامزدی و عقد. پس باید از آن نهایت استفاده را به عمل بیاورید. مواردی مانند اینکه چه نوع توری را می پسندید، بلند باشد و یا کوتاه و ... همگی از مواردی هستند که باید در انتخاب تور لحاظ کنید. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. مدل شینیون و مدل لباس عروس هم در انتخاب تور دخیل است. البته بعضی از عروس خانم ها توجه ویژه ای به مدل تور دارند و در برخی موارد حاضر می شوند مدل شینیون خودشان را تغییر بدهند.
تور عروس سرشانه
قد تورهای سرشانه ای اغلب بیشتر از 50 سانتی متر نمی باشد. در صورتی که مدل لباس شلوغ و پرکاری برای لباستان دارید و یا بالاتنه تان کوتاه است آنگاه می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. 

نکات انتخاب تور

Waltz (تور عروس زیر زانو)
این تور، تا زیر زانو ولی بالاتر از مچ پا می رسد. تور باله خیلی در ایران مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی می توانید با انتخاب آن، عروس جذاب و متفاوتی باشید.
Bird cage (تور عروس برد کیج)
در صورتی که طرفدار فیلم و استایل قدیمی فرانسوی هستید، پیشنهاد می کنیم این تور را انتخاب نمایید. کوتاه ترین تور عروسی که می توانید مورد استفاده قرار بدهید تور عروس برد کیج می باشد. این تورها تا نیمه صورتتان را می پوشانند و با سنجاق های گل در مرکز و یا دو سمت مو محکم می گردند. برای مراسم عقد رسمی در محضر و یا نامزدی می توانید از این تورها استفاده کنید. 
Mantilla (تور عروس منتیلا)
تورهای دور تا دور حاشیه دوزی شده که حاشیه ها بالای سر قرار می گیرند منتیلا نامیده می شود. البته لازم به ذکر است عروس خانم های ایرانی در صورتی که این تورها فقط لبه های پایینی داشته باشد، به سلیقه شما و شینیون و تاج انتخابی تان بستگی دارد.
تورعروس سلطنتی
Cathedral یا Chapel (تورهای سلطنتی) اغلب بیشتر از 4 متر طول دارند و بسیار بلند می باشند. این تورها، تورهای دنباله دار هم نامیده می شوند. این گونه شکوه ظاهرتان چند برابر می شود. لازم به ذکر است حمل این تورها، طی مراسم مشکل است.

تور عروس سرانگشتی
منظور از تور عروس سرانگشتی، توری است که از سرانگشت تا نوک انگشتان عروس می رسد و می تواند اندکی پایین تر یا بالاتر از زانو باشد. انتخاب این تورها رایج است و با هر فرم بدن یا لباس عروس منطبق است. به ویژه اگر دامن لباستان پفی است، این تورها مناسب ترین انتخاب است.
نوع لباس عروس
لباس عروس توسط تور تکمیل می شود. در صورتی که پشت لباس عروستان باز است یا پشت دامن، سنگ دوزی شده است و تزیینات خاصی دارد، آنگاه نباید تور بلند را انتخاب کنید. چرا که از جلوه لباس عروستان کم می شود.
درصورتی که لباستان پفی است و ژپون زیر دامن خیلی بزرگ است، بازهم تورهای کوتاه و سرانگشتی برایتان مناسب تر می باشد. چرا که تورهای بلند روی دامن های پفی از پشت، جلوه جالبی نخواهد داشت. مدل ماهی در مواردی که دامن لباس عروستان کمی پف دارد مناسب است. هم چنین دامن هایی مانند  کات آ (کله قندی) یا پرنسسی راسته مناسب تر است. تورهای بلند و حتی دنباله دار بهترین انتخاب برای شما هستند که جذابیت خاصی را به شما و لباستان می بخشند. در صورتی که قسمتی از لباستان دانتل کارشده است می توانید از تورهای منتیلا با حاشیه ای مانند دانتل کارشده روی لباستان استفاده نمایید. 

نکات انتخاب تور

 

نکات انتخاب تور

 

نکات انتخاب تور