نکات طلایی خرید سرویس طلا عروس

تهیه ی سرویس طلای عروسی
از پر اهمیت ترین قسمت های خرید عروسی، تهیه ی سرویس عروسی می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.
علاوه برمهم ترین، زمان بر ترین قسمت تدارکات عروسی، آماده سازی عروس و سایر لوازم مخصوص عروس می باشد که معمولا بیشتر اشخاص دور و بر عروس و داماد را درگیر میکند.
تهیه ی حلقه، انتخاب آتلیه و آرایشگاه عروس، انتخاب مدل سرویس طلا و تهیه ی لباس عروسی و... از پر اهمیت ترین خریدهای عروسی می باشد. البته علاوه بر پر اهمیت بودن، پر هزینه نیز می باشد. 
از آیین اصیل و حائز اهمیت در هند، هدیه دادن طلا به عروس می باشد. هندی ها معتقدند که هر قدر طلای بیشتری به عروس هدیه داده شود، اعتبار خانواده ی داماد بیشتر است. در واقع آنها بر این باورند که عروس باید با طلا و جواهر تزیین شود تا مثل خورشید بدرخشد. 
برعکس هند، اروپایی ها و آمریکایی ها بر این باورند که عروس باید خودش محور جذابیت و توجه باشد. 
البته امروزه توجه آمریکایی ها و اروپایی ها نیز به سمت طلای سنگین جلب شده است ولی به یک تکه اکتفا می کنند. در کشور ما به دلیل این که طلا نوعی سرمایه به شمار می رود، هم برای عروس و هم داماد اهمیت ویژه ای دارد. 

نکات طلایی خرید سرویس طلای عروس

موارد مهم پیش از تهیه ی سرویس طلای عروس
خرید طلا به دلیل اینکه باید به دنبال طلایی خاص باشید، علاوه بر آن از قیمت مناسب برخوردار باشد، لحاظ کردن انتقادات و پیشنهادات اطرافیان در مورد این خرید سنگین و پر خرج، موجب تبدیل به امری کلافه کننده می شود. بودجه ای که دارید و طرح و مدلی که در نظر دارید را قبل از اینکه به طلا فروشی بروید برای خودتان مشخص نمایید.
به طور کامل در مورد خرید طلای عروس، موارد حائز اهمیتی را آورده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان واقع گردد.
حتما حتما از فروشنده فاکتور دریافت نمایید.
برترین طلا در ایران، طلای 18 عیار می باشد. عیار طلا نخستین موردی است که زمان خرید طلا به ذهنتان می رسد.
شمش طلا تنها طلای 24 عیار خالص می باشد که به دلیل بیش از حد نرم بودن آن مناسب ساخت طلا نمی باشد. مقادیر مشخصی مس و نقره هم به آن افزوده می شود تا پس از پایین آمدن عیار طلا، به فلز قابل ساخت مبدل گردد.
مواردی نظیر: شماره ای که روی طلا حک می شود و سایر موارد نمی تواند تعیین کننده ی مقدار خلوص طلا باشد. در نتیجه تنها راه قابل تشخیص فاکتور طلا می باشد. 
دلیل این که فاکتور معتبر است، ارائه ی تضمین در مورد اصل و واقعی بودن عیار طلا از فروشنده به خریدار می باشد. هرگز طلایی را که نوع جنس و وزن و عیار روی آن حک شده است را خریداری نکنید. 
خریدتان را از فروشگاهی مطمئن نمایید.
اتحادیه های جواهر اغلب دو بار در سال ترازوهای طلا فروشی را مورد بررسی قرار می دهند. قابل ذکر است خودتان هم می توانید طلایی که خریداری کرده اید را در فروشگاه دیگری وزن نمایید.
کدی از طرف سازمان ملی استاندارد به تولید کنندگان طلا، به طور اختصاصی می دهند که به وسیله ی کد سازنده می توان رهگیری نمود. در صورتی که فردی در مورد عیار طلای خریداری شده اطمینان نداشته باشد، می تواند با در دست داشتن اصل جنس و فاکتور خرید به اتحادیه طلا و جواهر رفته و واحد فروشنده نیز موظف به پاسخگویی می باشد. ترازوهای طلافروشی ها دیجیتالی می باشد، علاوه بر دیجیتالی بودن، سازمان ملی استاندارد هم روی آن نظارت دارد. هر یک ماه یکبار ترازوی طلافروشی ها توسط اتحادیه بررسی می شود و سالی دو بار نیز مورد بازبینی کارشناسان قرار می گیرد.
افراد سودجو و کلاهبردار را حتما در نظر بگیرید.
تشخیص طلای دست دوم موضوعی مهم برای خرید طلا می باشد. در اکثر موارد می توان از روی قفل و بندی که در آن به کار رفته است، به نو یا دست دوم بودن طلا پی برد. قسمت های گفته شده در طلای دست دوم، در مقایسه با سایر قسمت ها، از براقیت کمتری برخوردارند. استفاده هایی که از طلا شده است موجب تیرگی طلا می گردد. حتی می توانید خش هایی برا هم در این بین ببینید.
طرفداران طلا و جواهرات حتما مطالعه کنند
طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی را تنها از واحدهای تحت نظر اتحادیه طلا و جواهر تهیه نمایید. اینگونه در صورت بروز خلاف می توانید از طرف اتحادیه هم پیگیری کنید. جواهر فروشی های میرداماد و گاندی را از یاد نبرید. 
4 گونه سنگ قیمتی نظیر: الماس، یاقوت کبود، زمرد، یاقوت قرمز وجود دارد و تعداد زیادی سنگ نیمه قیمتی همچون آمیتیس، توپاژ، سیترین و... که قرار گرفتن این سنگ ها بر روی طلا، مبدل به جواهر می گردد. خیابان کریم خان نیز فروشگاه های جواهر فروشی زیادی دارد. از نگرانی بسیاری از خریداران طلا و جواهر، در مورد تشخیص اصل بودن سنگ یا اینکه در زمان خرید چه نوع سنگی را انتخاب کنند، می باشد. مقایسه خواص فیزیکی و شیمیایی سنگ ها که هم از روی ظاهر مشخص می شود هم اینکه با انجام آزمایش می توانید به آن پی ببرید از اصلی ترین راه های شناسایی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می باشد.
مراقب نگین های تقلبی و غیر اصلی باشید.
با توجه به اینکه با پیشرفت تکنولوژی شباهت نگین های مصنوعی به اصل بسیار زیاد شده است ولی روش های تشخیص زیادی هم موجود است.
برای اینکه از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری نمایید، پیشنهاد ما خرید از جواهر فروشی های مطمئن می باشد.
رنگ، شفافیت، ناخالصی های طبیعی و جلا نیز می توانند در این زمینه کمکتان کنند ولی این مورد مهارت کارشناسان را می طلبد. 
با رعایت موارد فوق می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. این گونه با مشکلی مواجه نمی شوید و خاطره ای به یاد ماندنی در ذهنتان نقش می بندد. 

نکات طلایی خرید سرویس طلای عروس

 

نکات طلایی خرید سرویس طلای عروس

 

نکات طلایی خرید سرویس طلای عروس