نکات خرید لباس بچه

نکات خرید لباس بچه
در این مطلب می خواهیم به بررسی نکات خرید لباس بچه از سایز تا مدل بپردازیم. مطالعه این مطلب خالی از لطف نخواهد بود. بیشتر افراد لباس را هدیه ای مناسب برای کودکان می دانند و برای بچه ها هدیه می خرند. در این بین ممکن است لباس هایی که انتخاب کرده اند، بزرگ یا کوچک باشد. حتی ممکن است پدر و مادر کودک نیز در انتخاب لباس دچار مشکل باشند. از این رو این مطلب را مطالعه نمایید تا با نکات مهم در مورد این موضوع آشنا شوید. 
همواره یک سایز بزرگ تر از سایز دقیق فرزندتان را انتخاب کنید.
با توجه به رشد سریع کودکان، لباس ها زود کوچک می شوند. می توان لباس سایز کودک یکساله را به کودک 6 تا 12 ماهه پوشاند و لباس کودک دو ساله را تن کودک یکساله کرد. باید به فصل ها هم دقت کنید. چرا که در فصول پاییز و زمستان، بچه ها چند لایه لباس می پوشند. از این رو کاپشن یا پلوور بزرگتر از سایز وی سفارش بدهید. 
از هزینه کردن زیاد از حد بپرهیزید. 
می توانید لباس های قبلی کودک را با لباس های جدید او ست کنید. بعضی از لباس ها زودتر کوچک می شوند. از این رو آنها را از برندهای گران قیمت خریداری نکنید. 
لباس های مرغوب تر برای کودکانی که به تازگی راه افتاده اند.
از انتخاب لباس های زیپ دار و دکمه دار برای این افراد بپرهیزید. لباس هایی با کمر کشدار و پارچه های کشی برای این افراد مناسب تر است. با توجه به اینکه جنب و جوش بیشتری دارند، زمین می خورند و سر زانوهای آنها ساییده می شود. از این رو لباس های بادوام را انتخاب کنید.
زمان تخفیفات، برای فصول یا ماه های آینده، لباس بخرید.
می توانید طبق سن کودکتان، از فروشگاه هایی که تخفیف زده اند، خرید کنید. برای نمونه اگر فرزندتان در بهمن ماه 6 ماهه است، برای 12 یا 18 ماهگی او، لباس بخرید.
الیاف نخی و نرم را برای لباسس نوزادی انتخاب نمایید.
شلوارهای کشی که پای نوزاد در آن راحت است، برای نوزادها که پوشک می پوشند مناسب تر است. باید لباسی را انتخاب کنید که تعویض پوشک بچه را دشوار نکند. به نحوی که نیازی نداشته باشد تا تمام لباس های کودک را در بیاورید. 

نکات خرید لباس بچه

توجه خاصی به لیبل یا راهنمای برند داشته باشید.
باید از اندازه های کودکتان مطلع باشید و با اندازه لیبل های هر برند ذکرشده، آن را مقایسه کنید. اندازه و سایز لباس های کشورهای گوناگون، با هم فرق می کند.
پس از چهار سالگی نظر کودک را در مورد خرید لباس جویا شوید.
چهار تا شش سالگی، سنی است که کودکان می توانند در مورد  رنگ و استایل دلخواهشان، اظهار نظر کنند. تی شرت و شلوار جین انتخاب فوق العاده ای برای این سنین می باشد. سایز دختران و پسران خیلی فرق نمی کند. 
به راحتی فرزندتان توجه داشته باشید.
ممکن است برخی از والدین صرفا به جذابیت لباس اهمیت بدهند. در حالی که کودکان در آن احساس ناراحتی دارند. از این رو بیشتر از ظواهر، به راحتی فرزندتان توجه داشته باشید. 
در صورتی که تردید دارید، یک سایز بالاتر را خریداری نمایید. 
هرگاه میان دو سایز برای انتخاب لباس کودک، تردید داشتید، لباسی را انتخاب کنید که یک سایز بزرگ تر است. لباس آزاد خیلی بهتر از لباسی است که کودک در آن احساس راحتی نمی کند. 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

نکات خرید لباس بچه

 

 

 

مطالب مرتبط