نگهداری جواهرات

نگهداری از جواهرات
بسیاری از افراد در مورد نحوه نگه داری از جواهرات خود با مشکل مواجه هستند. از این رو در این مطلب نحوه محافظت از جواهرات را آورده ایم. 
نگهداری در مکان های گوناگون
بیشتر افراد هر بار طلاهای خودشان را در یک مکان قرار می دهند و بعدها در پیدا کردن آن با مشکل مواجه می شوند. از این رو یک مکان معین مانند جای کفش و کلید برای طلاهای خود در نظر بگیرید. 
فشار وارد کردن به سنگ انگشتر برای بیرون آوردن آن از انگشت
فشار آوردن به سنگ انگشتر موجب شل شدن و جدا شدن سنگ از انگشتر می شود. از این رو باید انگشتر را با دقت تمام از انگشتانتان بیرون بیاورید. 
شست و شوی روزانه جواهرات
به طور کلی جواهرات بسیار زیبا هستند. فرقی نمی کند که حلقه ازدواج باشد و یا گردنبندهای معمولی، قطعا راغب هستید که آنها را بیاویزید. موقع خواب و کار کردن یا شست و شوی ظروف، نقاشی کردن و یا انجام کارهای دیگر، آنها را از دستانتان بیرون بیاورید. حتی هنگامی که دستکش لاتکس در دست دارید. آن را در یک جای امن بگذارید تا پس از اتمام کار آن را گم نکنید. 

نگهداری جواهرات

در معرض دید گذاشتن جواهرات
یک جای ثابت برای جواهراتتان پیدا کنید. ولی جایی نباشد که دزد به آن دسترسی داشته باشد. برخی از افراد فراموش می کنند طلاهای خود را کجا گذاشته اند. از این رو با یکی از اعضای مورد اطمینان خانواده تان مطرح کرده و یا در یک دفترچه یادداشت، یادداشت نمایید. 
شست و شوی جواهرات با دستگاه اولتراسونیک
این دستگاه برای شست و شوی جواهرات مناسب است. ولی نباید مرجان، اپال، مروارید و زمرد را درون آن قرار دهید. 
استحمام یا شنا با جواهرات
با گذشت زمان، آب به مرور موجب صاف شدن جواهرات می شود. با توجه به این موضوع، نباید همواره از جواهرات خود استفاده کنید. باید زمان استحمام و شنا کردن، آنها را در بیاورید. 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات

 

نگهداری جواهرات