نگهداری موهای بلند

نگهداری موهای بلند
از بهترین نعمت های خداوند باید به موهایی شاداب و بلند اشاره کرد. موهای بلند را نمی توان با هیچ جواهری مقایسه کرد. 
در حقیقت موهای بلند زیبایی ماندگاری است که همواره همراه افراد مو بلند است. در کنار این همه زیبایی و مزایا، موهای بلند مراقبت های خاص خودش را می طلبد. موهایی که شکننده است هیچ گونه زیبایی ندارد. 
راهکارهای مراقبت از موها
هرگز موهای خود را هر روز نشویید. چرا که شستشوی روزانه مو موجب از بین رفتن چربی مو می شود. چربی مو، سبب نرمی و درخشان بودن مو می شود. البته این قاعده شامل حال موهای چرب نمی شود. موهای چرب هم می توانند به جای شستشوی روزانه از پودر بچه و یا شامپوی خشک استفاده کنند. یک یا دو قاشق چایخوری پودر بچه روی سر خود ریخته و موهایتان را برس بزنید. ابتدا ببینید موهایتان چرب، خشک، معمولی، رنگ شده یا دارای تارهای نازک است. از این رو اگر جنس موهای خودتان را نمی دانید، از یک آرایشگر یا متخصص مو کمک بگیرید. ویتامینه کردن موها بعد از هر مرتبه شست و شو لازم است. در موهای بلند باید هفته ای یک مرتبه موها را ویتامینه کرد. خودتان هم در خانه می توانید ویتامینه کردن مو را انجام بدهید. مواد تقویت کننده را روی سر قرار داده تا بعد از 15 دقیقه آنها را بشویید. 
نوک موخوره های خودتان را هر 6 یا 8 هفته کوتاه کنید. تنها راه درمان آنها کوتاه کردن موها می باشد. 

نگهداری موهای بلند

ورزش دائم و استفاده از غذاهای مقوی موجب استحکام و زیبایی بیشتر موها می شود. اکسیژن رسانی به کف سر و سایر بخش های بدن، از مزایای ورزش مرتب است.
انواع دانه ها و ماهی، موهای شما را براق می کند. در حقیقت هم برای سلامت موهای شما مفید است هم برای سلامت قلب شما مفید است.
برس های بی کیفیت را انتخاب نکنید. برس های با کیفیت موجب سهولت در بازشدن گره های مو شده و با توزیع مناسب چربی طبیعی سر به ساقه های مو موجب درخشندگی بیشتر موها می گردد.
قطعا این همه سختی به داشتن موهایی زیبا می ارزد. 

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند

 

نگهداری موهای بلند