هزینه های پنهان جشن عروسی

هزینه های پنهان جشن عروسی
ممکن است فکر کنید هزینه های جزیی و ریزه کاری چندان زیاد نیستند و به چشم نمی آیند. باید خاطر نشان شویم که از این هزینه ها غافل نشوید و نسبت به آنها توجه داشته باشید. در ادامه شادیتو هزینه های ریزه کاری که بیشتر عروس و دامادها از این هزینه ها غافل هستند را آورده است. 
پرداخت در ارتباط با ساعات اضافی
برخی از عکاسان در ارتباط با ساعت های اضافی که عروس و داماد می مانند هزینه ای جدا از هزینه کلی دریافت می کنند. 
هزینه های مربوط به لباس عروس
چه لباس عروس را بخرید چه کرایه کنید امکان دارد لباستان تا روز عروسی به تغییراتی نظیر: گشاد کردن، تنگ کردن، استفاده از زیپ های متحرک و... که این خدمات همگی تنها با پرداخت هزینه انجام می شوند. 
گل
به طور کلی گل هایی که با فصل عروسی تناسب ندارند، به دلیل وارداتی بودنشان، معمولا گران قیمت ترند. گلهای محلی و هماهنگ با فصل سال، راهکار مناسبی برای کاهش هزینه می باشد. 
هزینه های جانبی
تجهیزات صوتی، تزیینات گل، دکور و... امکان دارد به حمل و نقل و چیدمان نیاز داشته باشند که هزینه آن براساس توافق با فروشنده مشخص  می شود.
شادباش و انعام
حتما لحظاتی در عروسی پیش می آید که آقا داماد باید انعام یا شادباش پرداخت نماید. 
هزینه های پرداخت شده برای دریافت مجوز
به منظور عکس برداری در برخی از اماکن عمومی یا پارک ها به دریافت مجوز و اجازه نیاز دارید. برای دریافت مجوز متحمل هزینه هایی می شوید. ساعات اضافی آخر شب در تالارها نیز متحمل پرداخت هزینه مازاد می گردد.
لباس عروس و هزینه های جانبی
با توجه به زیاد بودن ملحقات عروسی، هزینه های زیادی را هم در بر می گیرند. این هزینه ها شامل: جواهرات، تاج، تور عروسی و کفش و... می باشند. برای اینکه هزینه ها را کاهش دهید امکان کرایه یا فروش لباس برای شما وجود دارد. هم چنین می توانید قسمتی از لوازم مثل تاج و تور را از دوستانتان به امانت بگیرید. 
برنامه ریزی
در صورتی که برای بودجه ای که در نظر دارید برنامه ریزی کرده اید، حتما برای هزینه های پنهان هم برنامه ریزی داشته باشید. از برخی از این هزینه ها می توان چشم پوشی کرد اما از عده دیگری نمی توان چشم پوشی کرد. تنها می توان با مدیریت بهتر این هزینه ها را کم کرد. 

هزینه های پنهان جشن عروسی

وعده غذایی
برای شمارش وعده های غذایی باید حتما وعده غذایی آرایشگر، وعده غذایی دی جی و راننده خودرو عروس را هم در نظر داشته باشید. 
برش کیک
بعضی از شیرینی فروشی ها هزینه ای مازاد برای برش کیک دریافت می کنند که در صورت تمایل بایستی این هزینه را هم اعمال نمایید. 
هزینه پست کارتهای دعوت جشن عروسی
با توجه به اینکه کارت های عروسی اغلب مقداری سنگین تر از نامه های معمولی می باشند. در صورتی که می خواهید کارت های عروسی تان را ارسال نمایید بایستی هزینه های آن را هم در نظر بگیرید.
هزینه های پاکسازی
بعضی از تالارها بابت نظافت و تمیز کردن سالن پذیرایی تالار، آسانسور و .... هزینه های جداگانه ای دریافت می کنند که بهتر است این هزینه ها را هم در نظر داشته باشید.

 

هزینه های پنهان جشن عروسی

 

هزینه های پنهان جشن عروسی