10 واقعیت ازدواج

۱- اگر همیشه نسبت به نیازهای خود بی توجه باشید و آنها را در اولویت قرار ندهید, احساس ناکامی خواهید کرد و از همسرتان رنجیده خواهید شد, که در نهایت موجب نابودی زندگی مشترکتان می شود. شما باید به ارتباط و شراکت تان اولویت بدهید و در رفع نیازهای یکدیگر بکوشید.
۲- وقتی ناراحت هستید, باید بتوانید خشم و ناراحتی تان را به شیوه‌ای سالم ابراز کنید. کسب این مهارت برای ارتباط خوب در ازدواج بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که هیاهو به پا کنید یا صدای تان را بالا ببرید. در مواقع بحرانی, برای کاهش سطح خشمتان ابتدا تا ده بشمارید و سپس سعی کنید در آرامش و با لحنی ملایم درباره آنچه موجب ناراحتیتان شده است با همسرتان صحبت کنید.
۳- همیشه مهم است که به همسرتان گوش کنید, اما این بدان معنا نیست که همیشه با یکدیگر موافق باشید. وقتی مساله کنید بپذیرید که می‌توانید با هم توافق نداشته باشید, به میزان زیادی از استرس و ها می شوید.
۴- ازدواج خوب و عاقلانه پیوسته در حال رشد و تغییر است. در سراسر زندگی, همیشه فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. ارتباط خوب می‌توانند با این تغییرات سازگار شود.
۵- برای اینکه ازدواج خوبی داشته باشید, به یقین نباید ذهن خوان باشید. شما باید عادت کنید و یاد بگیرید به یکدیگر بگویید چه خواسته هایی دارید.

واقعیت ازدواج عروسی

برای مشاهده تشریفات مجالس اینجا کلیک کنید.


۶- شما می توانید از همسرتان توقعاتی داشته باشید. وقتی همسرتان فرصت داشته باشد کارهایی برای شما انجام دهد, موجب تقویت پیوند زناشویی تان می شود.
۷- هر چه بیشتر برای ازدواج تان و وقت صرف کنید و تلاش کنید, هر دو خوشحال تر خواهید بود.
۸- راز مهم در زندگی مشترک, رسیدن به مصالحه است, گاهی یکی باید از آنچه می‌خواهد صرفنظر کند و گاهی دیگری باید کوتاه بیاید.
۹- مهم است که نیازهای خودتان را بشناسید و بیاموزید که آنها را با همسرتان در میان بگذارید. در ارتباط خوب, طرفین به یکدیگر برای رفع نیازهای شان کمک می کنند و فقط در فکر ارضای نیازهای خود نیستند.
شما نمی توانید زندگی مشترک خوب و عاقلانه داشته باشید مگر هر دو شما به طور کلی شاد و خوشحال باشید. هر دو باید تلاش کنید خود و همسرتان را خوشحال کنید.