ورزش های ویژه لاغری

ورزش های ویژه لاغری 
تقویت سیستم ایمنی، خواب راحت و بیشتر شدن اعتماد به نفس، از فواید ورزش در زندگی هر فردی می باشد. 
باراسل
حرکات و تمرینات باله به شکل افقی و روی زمین باراسل نام دارد. باراسل به باله روی زمین هم معروف است. این ورزش برای افرادی که از ناحیه نیم تنه پایین چاق هستند، فوق العاده خواهد بود. برای افرادی که از پادرد و کمر درد رنج می برند، این ورزش مانند حرکات درمانی عمل می کنند. با انجام این ورزش بعد از چند ماه اندامتان باریک می شود و به صافی پشت کمک می کند. البته لازم به ذکر است در صورتی که این ورزش را به کمک یک مربی حرفه ای انجام ندهید، نه تنها دردهای مفاصل را از بین نمی برد بلکه منجر به آسیب شدید هم می گردد. در صورتی که این ورزش را بیشتر از شش ماه انجام بدهید اثرات آن را مشاهده خواهید کرد. 
کراس فیت
کراس فیت ترکیبی از پلایومتریک، تمرینات کالیستنیک، ژیمناستیک، پاورلیفتینگ و وزنه برداری و سایر تمرینات می باشد. برای کراس فیت صدها تمرین گوناگون موجود است که با توجه به تشخیص مربی انجام می شود. کراس فیت ورزش سبکی به شمار نمی رود و برای افرادی مناسب اسیت که قبل از این تمرینات ورزشی دیگری هم انجام داده باشند. در صورتی که بدنتان تنبل است و تازه قصد دارید ورزش کنید، ممکن است با انتخاب کراس فیت از ورزش کردن زده شوید. به طور کلی برای افرادی که دارای مفاصل آسیب دیده هستند و یا افراد بیمار، مناسب نمی باشد. در باشگاه ها از این ورزش به عنوان چربی سوزی هم یاد می شود. 

ورزش های ویژه لاغری

زومبا
ورزش شاد زومبا سوخت و ساز بدن را توسط بالا بردن ضربان قلب افزایش می دهد. زومبا فیتنس و زومبا دنس دو دسته ورزش زومبا هستند. در زومبا دنس فقط رقص زومبا آموزش داده می شود. در حالی که در زومبا فیتنس از دمبل و حرکات قدرتی استفاده می شود. مربی زومبا بایستی دارای مدرک مربی گری ایروبیک باشد. در صورتی که ورزشکار نیستید و در آغاز راه هستید، زومبا گلد یا زومبا آکوا که ویژه مبتدی ها و افراد سالخورده است را انتخاب کنید. به علت از دست دادن مقدار زیادی از آب بدن، با به همراه داشتن آب ولرم آب از دست رفته بدنتان را جبران نمایید. 
بادی بیوتی
می توان بادی بیوتی را زیر مجموعه ای از بدنسازی و ایروبیک به شمار آورد. با کم ترین امکانات می توانید موثرترین حرکات ورزشی را در منزل به اجرا در آورید. می توان این ورزش را رشته ورزشی فرم دهی و زیبایی عضلات بدن و شکم به شمار آورد. در صورتی که قصدتان  کاهش وزن به ویژه چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو می باشد بادی بیوتی می تواند گزینه مناسبی باشد. 
تی آر ایکس
این کلمه مخفف Total Resistance exercise است معنای آن تمرینات کلی استقامت می باشد. یکی از زیر شاخه های تمرینات بدنسازی تی آر ایکس می باشد. این ورزش توسط بندهای آویزان از سقف انجام می گیرد. وزن بدن در تی آر ایکس وظیفه ی وزنه های موجود در دستگاه های بدنسازی را انجام می دهد. افزون بر میزان افزایش انرژی در تی آر ایکس و کالری سوزی، تی آر ایکس موجب می گردد فرد هم از لحاظ تعادلی وعضلانی به شری مناسبی دست یابد. تی آر ایکس هم خانواده یوگا و پیلاتس نیز می باشد. در حقیقت اشخاص علاقمند به این دو ورزش، به تی آر ایکس هم علاقه خواهند داشت. بعضی از کارشناسان ورزشی عقیده دارند که برای شروع تی آر ایکس باید از ورزش های سبک تر شروع کنند. 
اسپینینگ
ورزشی که شما روی دوچرخه های ثابت قرار می گیرید و مشغول به پا زدن می شوید. با بالا تنه تان هم به انجام تمرین می پردازید. ورزشکار در اسپینینگ بار یا وزن سنگینی را حمل نمی کند. از این جهت ورزش مناسبی به شمار می رود. این ورزش از انواع ورزش های چربی سوز می باشد و ضربان قلب بدن و متابولیسم را بالا می برد. به کمک مربی و بنا به صلاح دید وی دنده دوچرخه را سبک و سنگین کرده و بعضی از تمرینات را به شکل ایستاده و بعضی دیگر را نشسته انجام می دهید. عده ای معتقدند این ورزش برای زانو بسیار خطرناک است. در صورتی که در فرم مناسب قرار بگیرید و به کمک مربی این حرکت را انجام بدهید، آسیبی به زانوهایتان وارد نمی گردد. حتما هنگام رکاب زدن توجه داشته باشید که زانو به خارج و یا داخل تیغه بدن متمایل نگردد. 

ورزش های ویژه لاغری

 

ورزش های ویژه لاغری

 

ورزش های ویژه لاغری