پدیکور ناخن

پدیکور ناخن
منظور از پدیکور گرفتن گوشت های اضافی دور ناخن و نیز از بین بردن پوسته های اضافی کف پا می باشد که بیشتر خانم ها از این موضوع شاکی هستند. در ادامه به آموزش پدیکور خواهیم پرداخت.
پیش از انجام مانیکور، بایستی لاک های قبلی که روی ناخن مانده است را پاک کرده و پس از آن ناخن هایتان را با کمک یک ناخن گیر صاف گرفته و لبه های زیرین ناخنتان را به کمک سوهان صاف نمایید. 
یک لگن و یا وان حمام را پر از آب کنید. البته دمای آب را خودتان تعیین میکنید. به طور معمول لگن یا وان را با آب ولرم مایل به داغ پر می کنند. چند قطره از روغن های ضروری و یک فنجان نمک فرنگی اصل (سولفات دومنیزی) برای این کار نیاز دارید. برای پاک کنندگی روغن های منتول، رزماری و اکالیپتوس گزینه های مناسبی می باشد. همزمان که روی یک صندلی راحت نشسته اید پاهای خود را داخل آب فرو ببرید و اجازه دهید در آب گرم خیس بخورد. زمان لازم برای این کار پنج تا شش دقیقه می باشد. پس از آن همه سطح پا و نیز ساق پای خود را به اسکراب آغشته نمایید. بعد از این مرحله پاهای خودتان را شسته تا اسکراب از روی آن پاک شود.
سنگ پا و سوهان را در آب نمناک کرده و کف زبر وسیله را به آهستگی در کف پا و نیز مناطقی که سفت شده است نظیر: پاشنه پا بکشید.
برای شست و شوی پوست های مرده پاهای خود را آب کشیده و به کمک یک حوله، پاهای خود را بشویید.

پدیکور ناخن

سپس از کرم مرطوب کننده قوی برای آبرسانی پوستتان استفاده نمایید و در حینی که از لوسیون استفاده می کنید، پاهای خود را ماساژ بدهید. با این کار جریان خون را در پاهایتان بیشتر خواهید کرد. برای بهتر چسبیدن لاک روی ناخن هایتان، بایستی از لوسیون چرب برای انگشتان پا استفاده نمایید.
جداکننده انگشتان را میان انگشتان پای خود بگذارید. از براق کننده برای تمام ناخن های پای خود استفاده نمایید.
از لاک مورد علاقه خودتان، دو لایه روی ناخن هایتان زده و یک لایه براق کننده نیز برای اطمینان از اینکه لاک هایتان کنده نمی شود بزنید.
به طور کلی پدیکور عبارت است از برداشتن گوشت اضافه دور ناخن.
چگونه پدیکوری ماندگار داشته باشیم؟
مهم ترین مورد، آبرسانی بیشتر ناخن ها می باشد.
ناخن و پوست دور و بر ناخن، با استفاده از روغن مخصوص کوتیکول هیدراته شده و سالم خواهد ماند. به طور کلی ناخن های شکننده و خشک، مانع جذب لاک به خود شده، در نتیجه مرطوب نگه داشتن ناخن منجربه کاهش پوسته پوسته شدن ناخن می گردد.
یک روغن کوتیکول طبیعی را پیش از لاک زدن در خانه و یا مراجعه به سالن همراه خودتان ببرید. پس از این که دوش آب گرم گرفتید از این روغن استفاده نمایید. نباید با آب داغ دوش بگیرید. چرا که شست و شو با آب گرم، موجب جذب بهتر رطوبت در پوست می گردد. برای داشتن ناخن هایی زیبا، با استفاده از روغن، آنها را روزانه ماساژ بدهید.

پدیکور ناخن

راهکارهایی که به سرعت خشک می شوند را فراموش کنید.
لاک هایی که علامت به سرعت خشک می شوند را دارند، گزینه مناسبی برای پدیکوری با دوام نمی باشد. چرا که پیش از چسبیدن به ناخن ها خشک می شوند و در نتیجه به آسانی نیز پوسته پوسته می شوند. اگر حوصله ندارید تا زمانی طولانی را سپری کنید تا ناخن هایتان خشک شود می توانید 3 تا 5 دقیقه ناخن هایتان را داخل آب یخ فرو ببرید. البته لازم به ذکر است بعضی از افراد از اسپری پخت و پز برای ناخن هایشان استفاده می کنند.
لاک خودتان را با خودتان به سالن آرایشی ببرید.
لاک تازه موجب ماندگاری پدیکور می شود. می توانید لاک های خودتان را با خودتان به سالن ببرید. چرا که برخی از سالن های زیبایی به لاک هایی که مدتی است مانده اند یا به اصطلاح کهنه شده اند، چند قطره استون یا ماده روان کننده می افزایند. توجه داشته باشید که اگر هم با خودتان لاک نمی برید تاکید کنید که جدیدترین مجموعه لاک را برایتان بیاورند.
روکش لاک را فراموش نکنید.
تاپ کت ها یا روکش های لاک، سدی محافظتی هستند که به منظور چسبندگی بیشتر لاک ناخن ایجاد می گردند. برای اینکه ماندگاری پدیکورتان بیشتر شود، یک روز در میان روی ناخن های خود روکش لاک بی رنگ بزنید.
مراقب کفش های خود باشید.
10 تا 12 ساعت بعد از انجام پدیکور، از کفش های جلوبسته استفاده نکنید. پیشنهاد می کنیم در صورت انجام پدیکور در منزل، اگر می خواهید پس از انجام آن بیرون بروید، پیش از لاک زدن از صندل جلوباز استفاده نمایید. می توانید از جدا کننده انگشتان هم استفاده نمایید. این گونه از پوسته پوسته شدن لاک ها هم جلوگیری می کنید. ضمن اینکه در صورتی که باید از کفش جلوبسته استفاده نمایید، بایستی با جوراب کفش خود را بپوشید.
استفاده از مقداری روغن کوتیکول روی انشگتان نیز می تواند موجب افزایش ماندگاری پدیکور بشود. پیش از اینکه جوراب خود را بپوشید، باید با استفاده از کیسه های پلاستیکی انگشتان خودتان را بپوشانید. شاید کاری خسته کننده به نظر برسد ولی از ناخن های شما مراقبت خواهد کرد.

پدیکور ناخن

 

پدیکور ناخن

 

پدیکور ناخن

 

پدیکور ناخن