پوشش مجلس خواستگاری

پوشش مجلس خواستگاری
در جشن خواستگاری، عروس خانم و آقا داماد محور جشن هستند. از این رو باید در انتخاب لباس مناسب دقت داشته باشند. در صورتی که خواستگار از افراد فامیل است، حساسیت ها کمتر است ولی اگر خواستگارتان فردی غریبه است، حساسیت ها بیشتر است. در حقیقت ظاهر شما در جلسه خواستگاری زودتر خودش را نشان می دهد تا باطنتان. رنگ های سرد برای پوست های تیره مناسب نیست. چرا که آنها را کدر نشان می دهد. رنگ های زرشکی، نارنجی، بنفش و قهوه ای برای این افراد مناسب تر است. رنگ های گرم و درخشان برای حجاب سر مناسب تر است. مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست.
در جلسه اول لباس سفید نپوشید. چرا که ممکن است هنوز به جواب قطعی نرسیده باشید ولی خانواده داماد تصور کنند جوابتان بله است. رنگ مشکی نیز انتخاب مناسبی نیست. چرا که رنگ مشکی تداعی گر غم و ناراحتی است. 

پوشش مجلس خواستگاری

مدل لباس خواستگاری
به طور کلی در جلسه خواستگاری بایستی براساس عقاید مذهبی و فرهنگی خودتان و خانواده طرف مقابلتان لباس بپوشید. کت و شلوار، کت و دامن، کت و شلوارهای خوش دوخت، پیراهن های راسته کوتاه یا بلند گزینه مناسبی می باشد. البته باید توجه داشته باشید که از خود واقعی تان فاصله نگیرید تا در صورت وصلت با طرف مقابل، بعدها دچار مشکل نشوید. همان گونه که هستید لباس بپوشید.
سن و سال موضوع دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. برای خواستگاری لباسی را انتخاب نمایید که با سن شما هماهنگی دارد. کت و دامن های برش راسته و بلند سن و سالتان را زیاد نشان می دهند. پیراهن های راسته و کوتاه که بلندی شان تا زانو است با ساپورت، انتخاب مناسبی خواهد بود.
اندام گلابی شکل، ساعت شنی، مستطیلی و سیبی شکل
دور سینه در اندام گلابی شکل، از اندازه دور باسن کوچکتر است و از این رو، دامن های راسته و تنگ با شومیزهای پرکار با یقه هایی با برش حلزونی و آستین های بلند و کلوش برای این اندام ها انتخاب مناسبی است. 
در اندام مثلثی عرض سر شانه بیشتر از اندازه دور کمر و دور باسن می باشد. در انتخاب استایل و لباس بایستی دقت داشته باشید تا بالاتنه بزرگتر از چیزی که هست، نباشد. شومیزهای ساده با کت ها و دامن های کلوش برای اندام های مثلثی بهترین انتخاب می باشد. 
عرض سرشانه در اندام های مثلثی بیشتر از اندازه دور کمر و باسن می باشد. از این رو در انتخاب لباس بایستی دقت داشته باشید. در اندام های مثلثی شکل، کت و شومیزهای ساده انتخاب مناسبی نیستند.
دور سینه و دور کمر در اندام سیبی شکل بیشتر از دور باسن هستند و به این دلیل شلوار انتخاب مناسبی برای این نوع اندام نیست. پیراهن های راسته یا تونیک های بلند برای اندام سیبی انتخاب مناسبی اند.
حجاب سر در خواستگاری
توربان ها در کنار چادرهای رنگی زیبا گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند در روز خواستگاری حجاب داشته باشند. بافت موهای جلوی سر به همراه شال یا روسری نیز انتخاب جالبی خواهد بود.
کفش و پاپوش روز خواستگاری
کفش هایی که پاشنه آنها از 5 سانتی متر بیشتر است یا پاشنه های استیلتو یا نوک تیز گزینه مناسبی برای مراسم خواستگاری نیست. 
کفش های جلوبسته، بوت ها، کفش های ساق دار اصلا انتخاب مناسبی برای مجلس خواستگاری نیستند. پاشنه های مخروطی، کاما یا مکعبی گزینه مناسبی برای دامن های پلیسه و کوتاه و صندل های فانتزی گزینه مناسبی برای صندل های فانتزی تخت است.
اکسسوری های خواستگاری
گردن بندهای ظریف، دستبندهای نازک طلا و نقره و گوشواره های کوچک گزینه مناسبی برای جلسه خواستگاری هستند. پیشنهاد می کنیم در جلسه خواستگاری از انگشتر استفاده نکنید. به جای آن برای طراحی ناخن هایتان طرحی دخترانه را انتخاب نمایید.
گیره ها و دستبندهای مرواریدی از اکسسوری های جذاب و شکیلی هستند که باعث می شوند شما خاص تر به نظر برسید.

پوشش مجلس خواستگاری

 

پوشش مجلس خواستگاری