پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری
امروزه بیشتر دختران و پسران از قبل همدیگر را پسندیده اند و جلسه خواستگاری بیشتر برای آشنایی خانواده ها با یکدیگر است. با این حال بازهم این روز برای آنها مهم است. نحوه پوشش در این روز می تواند موجب پسندیده شدن یا پسندیده نشدن از جانب خانواده طرف مقابل شود. در ادامه مطلب همه چیز را در این مورد مطرح خواهیم کرد. 
پیشنهاد ویژه برای دختر خانم ها
نوع پوشش دختر خانم در جشن خواستگاری به موارد گوناگونی نظیر: میزان شناخت از فردی که به خواستگاری می آید و انتخاب نوع پوشش از نظر اعتقادی و دینی بستگی دارد. 
برای نمونه اگر دارای ظاهر پوشیده ای هستید، بایستی همان ظاهر را حفظ کنید تا تفاوت زیادی بین جلسه خواستگاری با خود واقعی تان وجود نداشته باشد.
در جلسه خواستگاری خودمون باشیم یا یکی دیگه؟
لباس هایی را برای جلسه خواستگاری انتخاب کنید که برازنده شماست، لباس های دانتل و گیپور، کت و شلوار، کت و دامن، چندان مناسب روز خواستگاری نیستند. به یاد داشته باشید که شما هنوز ازدواج نکرده اید. پس لباس هایی که برازنده ی یک دختر خانم است را انتخاب کنید. 
همان گونه که هستید لباس بپوشید. برای نمونه اگر چادری هستید، در این مراسم هم چادر سر کنید. اگر هم از سایر پوشش ها استفاده می کنید، در مراسم خواستگاری همان پوشش رایج خود را داشته باشید. 
حجابمان در روز خواستگاری چگونه باشد؟
در صورتی که خواهان حجاب کامل در این جلسه هستید، حتما در مورد انتخاب لباس و روسری دقت کامل داشته باشید. اگر لباس رنگ روشن را انتخاب کرده اید برای روسری تان، یک رنگ تند را انتخاب نمایید. این گونه هماهنگی بین لباس و روسری برقرار می شود. 
جنس روسری باید روی سرتان سر نخورد. در غیر این صورت مدام سر می خورد و باید دائما دستتان به روسری تان باشد. هم شما را کلافه می کند هم اینکه ممکن است از آراستگی تان بکاهد.
چادری که برای جلسه خواستگاری انتخاب می کنید نباید از جنس ساتن   ابریشم باشد. ضمن اینکه از انتخاب چادرهای طرحدار شلوغ بپرهیزید. چادری انتخاب کنید که زیبایی و متانت شما را بیشتر به نمایش بگذارد. رنگ های ملایم و انتخاب چادر طرحدار با طرح ریز بسیار مناسب است. 
استفاده از اکسسوری تا چه حدی مجاز است؟
جلسه خواستگاری، جلسه آشنایی بین دو طرف است. پس بهتر است از ساده ترین زیور آلات خودتان استفاده کنید. هیچ نیازی نیست چند انگشتر دستتان کنید یا دستبندهای زیادی بیاندازید. بهترین و مناسب ترین گزینه استفاده از یک گردن آویز ظریف به همراه یک دست بند ظریف، کفایت می کند. سادگی همواره نماد شیک پوشی می باشد. 
چه نوع کفشی مناسب تر است؟
به طور کلی برای چنین مراسمی دختر خانم ها صندل های راحت به پا می کنند. از پوشیدن کفش های پاشنه بلند 10 سانتی صرف نظر کنید. چرا که قطعا در ارتباط با قدتان مورد قضاوت قرار می گیرید. مناسب ترین کفش ها، کفش های پاشنه 5 سانتی یا کفش های پاشنه تخت هستند. 

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری

آرایش در جلسه خواستگاری تا چه حد مجاز است؟
در صورتی که بیشتر مواقع آرایش می کنید توصیه می کنیم آرایشی ملایم برای جلسه خواستگاری داشته باشید. استفاده از آرایش های زننده و تند برای عروس خیلی جالب به نظر نمی رسد. نوع لباس و آرایشتان نباید حالتی مصنوعی داشته باشد. اثر زیبایی طبیعی و رو راست بودن چندین برابر ظاهر و آرایش غیر مصنوعی است. 
از پوشیدن چه لباسی اجتناب کنیم؟
لباس های باز، تاپ و دامن های کوتاه و ساپورت های نازک اصلا مناسب نخستین جلسه خواستگاری نیستند. از پوشیدن این لباس ها خودداری کنید. 
از پوشیدن مانتوهای اداری بپرهیزید چرا که جلسه خواستگاری یک جلسه رسمی است و پوشیدن مانتوی اداری برای یک مراسم رسمی چندان جالب به نظر نمی رسد. 
این قرار کاملا رسمی است ولی نباید نوع پوششتان به گونه ای باشد که شما را معذب کند. لباس های تنگ، اداری و کفش های پاشنه بلند برای جشن خواستگاری شما را معذب می کند و شما دائما می خواهید مراسم به پایان برسد. 
پیشنهاد ویژه برای آقا پسرها
لازم به ذکر است همان گونه که پوشش دخترخانم ها در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد، پوشش آقا پسر نیز به همان اندازه مورد توجه خانواده ی  دختر واقع می شود. 
مناسب ترین تیپ مناسب روز خواستگاری 
کت و شلوار کلاسیک از نظر بسیاری از طراحان مد مناسب ترین لباس برای جلسات رسمی است. کت دو دکمه با یقه ای نرمال که نه پهن است و نه خیلی نازک و آستین پیراهن اندکی خارج از آستین کت قرار دارد. قد شلوار نیز بایستی اندکی پایین تر از مچ باشد و روی کفش قرار بگیرد. برای دهنه شلوار بهترین گزینه راسته بودن آن است. به گونه ای که نه خیلی گشاد باشد و نه خیلی تنگ باشد. 
کت و شلوار باید چه جنسی داشته باشد؟
کت و شلوارهای دارای الیاف مصنوعی پس از اتو زدن براق می شوند که این براق بودن از زیبایی شان می کاهد. 
این کت و شلوارها زود بوی عرق می گیرند. ضمن اینکه زودتر هم کثیف می شوند. بایستی بین کت و شلوار و پیراهن توازن برقرار باشد. پیراهن آستین کوتاه مناسب کت و شلوار نیست. 

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری

کدام رنگ برای کت و شلوار مناسب است؟
رنگ لباس تاثیر ویژه ای در جذابیت افراد دارد. رنگ آبی آقایان را جذاب تر می کند. رنگ های مناسب برای کت و شلوار عبارتند از: آبی، خاکستری، قهوه ای.
چه نوع کفشی مناسب تر است؟
ست کردن کفش با بند ساعت یا کمربند مناسب تراست. رنگ کفش بایستی چند درجه تیره تر از کت و شلوار باشد. 
چه نوع کمربندی مناسب است؟
در صورتی که داماد قد کوتاهی دارد توصیه می کنیم از کمربندی هم رنگ کت و شلوارش استفاده کند. 
سگک های مسی روکش برنج بعد از مدتی درخشش خودشان را از دست می دهند و لکه هایی روی آنها ایجاد می شود. رنگ قرمز مسی آن ظاهر کمربند را بد جلوه می دهد و از زیبایی آن می کاهد. 
کمربند چرم با سگک نامرغوب و بد اثر منفی روی ظاهر فرد دارد. 
چه جورابی مناسب است؟
جوراب های سفید اصلا مناسب نیستند. جورابی را انتخاب کنید که از رنگ کفش دو درجه تیره باشد. 
هم چنین اندازه آن نیز مهم است. نباید کوتاه باشد. باید به اندازه ای باشد که در صورت انداختن دو پا روی هم آن ناحیه که شلوار بالا رفته است را پوشش دهد. 
پیرایش مردانه
مدل مو و ریش برای داماد در روز خواستگاری بسیار مهم است. به همین جهت مدل های رسمی وکلاسیک بهترین مدل است. در صورتی که موهایتان پر پشت است، حتی الامکان توصیه می کنیم موهایتان را کوتاه کنید و آنها را حالت دهید و کنار موها را از بالاتر کوتاه نمایید. 
پاکیزه بودن اصل مهمی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. از انتخاب مدل موی فشن بپرهیزید.
عطری را انتخاب کنید که رایحه ملایم و مردانه  داشته باشد. انتخاب این نوع عطر جذابیت مردانه تان را چند برابر می کند.

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری

 

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری

 

پوشش های مناسب و نامناسب برای روز خواستگاری