پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج
شاید برایتان عجیب باشد که چرا حلقه عروسی یا نامزدی را در انگشت چهارم دست چپ، می اندازند. در حقیقت رومیان باستان معتقد بودند که رگی به شکل مستقیم از انگشت چهارم دست چپ به طرف قلب جریان پیدا می کند که به آن رگ عشق می گفتند. زوج های جوان هم به همین دلیل برای ثابت کردن عشق و علاقه شان به هم، انگشتری را در مسیر این رگ در دستانشان می انداختند.
امروزه می دانیم که چنین رگ خارجی وجود ندارد. اما مردمان کشورهای گوناگون باز هم حلقه شان را در انگشت چهارم دست چپشان می اندازند. در برخی کشورها مثل کلمبیا، روسیه و یونان عروس و داماد حلقه را در دست راستشان می اندازند. 
حلقه نامزدی
برای نخستین بار در تاریخ 1447میلادی در اتریش از حلقه نامزدی استفاده شد. حلقه نامزدی پس از آن، به یک روند در دنیا تبدیل شد. در واقع از مدتها پیش الماس نمایانگر عشق و محبت میان زوج های جوان ترویج یافته است. خاصیت دوام طبیعی و استحکام برای الماس باعث شده است تا این نماد انتخابی پر طرفدار میان جوانان باشد. هیچ دو الماسی وجود ندارند که به هم شباهت داشته باشند. در حقیقت هر الماس ماده ای منحصر به فرد و خاص می باشد.
حلقه عروسی
قدمت استفاده از حلقه عروسی به 4800 سال پیش و دوران مصر باستان بر می گردد. اگر بخواهیم نمادی مهم از عشق ابدی طی تاریخ را مطرح کنیم باید از حلقه یاد کنیم. سوراخ داخل حلقه، موضوعی است که ممکن است بیشتر مردم از فلسفه آن اطلاعی نداشته باشند. این سوراخ حلقه فقط برای اینکه حلقه را در انگشتمان بیندازیم نیست. بلکه نشان دهنده وارد شدن به لذت بخش ترین و بهترین مرحله زندگی است. در حقیقت زمانی که حلقه ای را به یک زن هدیه می دهید، در حقیقت به او، ورود به عشق جاویدان را پیشنهاد می دهید. 

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج

پس از به عقد هم در آمدن، عروس و داماد به شکل نمادین حلقه ها را دست یکدیگر می اندازند و با هم وارد بهترین مرحله زندگی شان می شوند. 
جنس فلز به کار رفته و یا استایل حلقه هیچ قانونی برای ست بودن آنها وجود ندارد. می توانید حلقه ای ساده انتخاب کنید یا حلقه ای را انتخاب کنید که با الماس و یا سنگ های قیمتی تزیین شده باشد.

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج

 

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج

 

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج

 

پیدایش حلقه نامزدی و ازدواج