پیشگیری از افتادگی سینه ها

پیشگیری از افتادگی سینه ها
افتادگی سینه ها از مواردی است که بیشتر خانم ها با آن مواجه هستند. این مشکل، خطرناک نیست ولی تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس افراد دارد. در ادامه راهکارهایی را برای جلوگیری از افتادگی سینه و فرم دهی به آن مطرح می کنیم. 
به طور کلی این مشکل اغلب پیش از 40 سالگی اتفاق می افتد. لازم به ذکر است ممکن است پیش از 40 سالگی نیز این اتفاق رخ دهد. بارداری، شیردهی، یائسگی، کمبود تغذیه، ورزش های سنگین، استفاده از سوتین های نامناسب، کاهش یا افزایش وزن یکباره، بیماری هایی مانند سرطان سینه یا مشکلات تنفسی مانند سل، زیاده روی در مصرف نوشیدنی های کربنات دار، الکل، نیکوتین از عواملی است که جدا از سن در این موضوع دخیل هستند.
سینه ها فاقد عضله بوده و متشکل از چربی، بافت همبند و غده های تولید شیر می باشند. بایستی به درستی از آنها مراقبت کرد تا شکلشان را حفظ کنند.
لوسیون ها و کرم های گوناگونی برای سفت و خوش فرم کردن سینه های افتاده وجود دارد که می توانید از این محصولات استفاده کنید. در صورتی که طرفدار راهکارهای طبیعی هستید، در ادامه به راهکارهای موثری اشاره کرده ایم.
علل افتادگی سینه
قبل از اینکه راهکارهای درمان این مشکل را مطرح کنیم علل ایجاد این موضوع را مطرح خواهیم کرد. 
استعمال دخانیات: از عوامل عمده افتادگی سینه زنان، سیگار است. شاید برای بسیاری از افراد تعجب برانگیز باشد، ولی متاسفانه این امر اثرات ناخوشایندی روی پروتئین الاستین دارد. پروتئین الاستین پروتئینی است که منجر به سفتی پوست می گردد.
بالا رفتن سن عامل دیگر است. پس از سی سالگی پوست زنان به علت کم شدن سطح استروژن در بدن انعطاف پذیری اش را از دست می دهد.
از مهم ترین دلایل افتادگی سینه، بارداری است. به خصوص زنانی که چندین دوره بارداری را پشت سر گذاشته اند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این مشکل هستند. 

پیشگیری از افتادگی سینه ها

مشکل دیگر، عامل وراثت است. ممکن است خانمی براثر عوامل ژنتیکی دچار این وضعیت گردد.
راه تشخیص این مشکل فوق العاده آسان است و می توان از مراحل نخست آن را تشخیص داد. در ادامه راهکارهای پیشگیری از این مورد را مطرح کرده ایم.
عدم استفاده از سوتین مناسب، کاهش وزن سریع شیردهی، بزرگی بیش از حد، از عوامل افتادگی سینه می باشد. همه خانم ها به دنبال راهکارهایی برای داشتن سینه های خوش فرم هستند که در ادامه راهکارهای خانگی را مطرح خواهیم کرد. 
زرده تخم مرغ و خیار
در صورتی که ترجیح می دهید روش های پر هزینه را امتحان کنید، توصیه می کنیم یکبار هم این روش را انجام بدهید. امتحان آن هیچ ضرری ندارد. یک عدد خیار را در دستگاه به صورت پوره در آورده و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق کره، مخلوط نمایید. خمیر تهیه شده را روی سینه ها مالیده و اجازه دهید بیست دقیقه روی پوست بماند و بعد از آن با آب سرد شست و شو بدهید. حداقل یکبار در هفته این امر را انجام بدهید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. 
ماساژ با یخ
شاید برای شما عجیب به نظر بیاید، ولی ماساژ با یخ تاثیر بسزایی دارد. اکثر افراد با این روش، به نتایج دلخواهشان دست پیدا کرده اند. قطعه یخی را به شکل دورانی روی سینه های خود ماساژ بدهید. پس از آن، آنها را با حوله خشک کرده و نیم ساعت به روی پشت خود درازبکشید. برای دستیابی به نتیجه مطلوب 4 الی 5 مرتبه در روز این کار را انجام بدهید. 
پودر شنبلیله
در صورتی که می خواهید راه حلی قطعی برای رفع این مشکل بیابید، پودر شنبلیله کارساز خواهد بود. دانه های شنبلیله موادی دارند که موجب سفتی پوست می شود. 
یک فنجان پودر شنبلیله را با یک فنجان آب ترکیب نمایید تا به شکل خمیری در آمده و آن را روی سینه های خود بمالید. اجازه دهید یک ربع روی پوست مانده و بعد از آن، آن را با آب سرد بشویید.
ژل آلوئه ورا
محتویات موجود در آلوئه ورا به حفظ حالت کشسانی و استحکام پوست کمک کرده و آنتی اکسیدان های موجود در آن، با رادیکال های آزادی که در بدن شما وجود دارد، مقابله می کند و این قسمت اساسی در مواجهه با موضوع است. به مدت 15 دقیقه دو قاشق ژل آلوئه ورا را روی سینه ها ماساژ داده و بعد از 15 دقیقه آنها را شست و شو دهید. 
انار و خردل
ویتامین هایی که در انار و خردل وجود دارند، می توانند کمک بسیاری به شما کنند. پوست یک انار را بکنید و یک قاشق غذاخوری روغن خردل به آن بیافزایید. بایستی ترکیبی خمیری مانند از پوست انار و روغن خردل به دست بیاید. هر شب پیش از خواب از آن روی سینه های خود بمالید.
ترکیب پیاز و تخم مرغ
یک تخم مرغ را هم زده تا شبیه به کرم شود و آن را بر روی قسمت پایینی سینه مالیده و نیم ساعت صبر داشته باشید. پس از آن آب یک پیاز را گرفته و با یک لیوان آب مخلوط نمایید و سینه های خود را با این محلول بشویید. پیاز منبع غنی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که در سلامت پوست هم بسیار موثر است.
روغن زیتون از روش های جلوگیری از افتادگی سینه ها
یک قاشق روغن زیتون را به نحوی روی کف دستتان بمالید که حرارت را در دستانتان متوجه شوید. پس از آن سینه ها را با کف دست های خود از سمت پایین رو به بالا به مدت 20 دقیقه ماساژ بدهید. روغن زیتون منبع غنی اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان عای قوی می باشد. این روش می تواند در پیشگیری و درمان افتادگی سینه کمک بزرگی نماید.
پرس سینه
از بهترین تمریناتی که می توان از آن در بازیابی سفتی سینه ها استفاده کرد، پرس سینه می باشد. دو دمبل را در دست گرفته و کف زمین به طرف سقف دراز بکشید و هرکدام از دمبل ها را در یک دستتان نگه دارید. با انجام این روش، قطعا به سرعت شاهد نتیجه خواهید بود. لازم به ذکر است باید حرکت را به شکل صحیح انجام داده و مداوم آن را انجام بدهید. 
دست های خود را روی سینه بگذارید و به آهستگی زمانی که دست هایتان کامل باز و کشیده شود به طرف بالا ببرید. 15 ثانیه دستتان را در همین حالت نگه داشته و پس از آن به آهستگی دست های خود را به حالت اولیه برگردانید. بایستی هرروز در سه ست ده تایی این حرکت را انجام بدهید.
حتما توجه داشته باشید که:
خیلی در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. چرا که موجب کاهش استحکام پوستتان می گردد.
لباس های زیر که اندازه سینه تان است را انتخاب نمایید. نه کوچک باشد و نه بزرگ.
حتما روزانه برای استحکام پوست خود، آب کافی بنوشید.

پیشگیری از افتادگی سینه ها