چک لیست روز عروسی

چک لیست روز عروسی
حتی اگر منظم ترین فرد روی کره زمین باشید، بازهم ممکن است در روز عروسی تان بعضی موارد را فراموش کنید و از قلم بیاندازید. در ادامه برخی موارد مهم که امکان دارد از آن ها غافل شوید را مطرح می کنیم. به طور کلی روز عروسی با سایر روزهای زندگیتان متفاوت است. آن هم به این علت که استرس و هیجان زیادی در این روز دارید. پیشنهاد می کنیم به جای اینکه سرویس طلای خود را به آرایشگاه ببرید، آن را به یکی از نزدیکانتان بسپارید. 
کفش ها
پیشنهاد می کنیم یک جفت کفش دیگر نیز، به همراه کفش عروسی تان با خودتان داشته باشید. این گونه در صورت کثیف شدنشان و یا به وجود آمدن مشکل، یک جفت کفش دیگر خواهید داشت. 

چک لیست روز عروسی

لباس عروس
قطعا لباس عروس موضوعی نیست که آن را از خاطر ببرید. ولی به یاد داشته باشید فنرهای ژپون دامن را بررسی نمایید تا اطمینان پیدا کنید مشکلی وجود ندارد. کریستالها و سنگ های روی لباستان را چک نمایید تا مطمئن شوید که کنده نشده اند. در آخر، لباستان را در حالتی که احتمال چروکیدگی یا خرابی، بسیار کم است، جمع کرده و کنار لوازمی که بایستی فردا صبح با خودتان ببرید، بگذارید.
کت، شنل یا روپوش
در صورتی که لباستان دارای شنل یا کت است، هرگز آن را فراموش نکنید. حتما یک لباس گرم برای پوشیدن روی لباس عروس به همراه داشته باشید.
لباس زیر و گن
در صورتی که مدل لباس عروستان به گونه ای است که نیازی به پوشیدن لباس زیر نیست، حتما باید به یاد داشته باشید که لباس زیر خود را جا نگذارید. البته بعضی از لباس های عروس احتیاجی به استفاده از لباس زیر و سوتین ندارند. حال اگر برای بهتر به نظر آمدن اندامتان می خواهید گن بپوشید، حتما آن را در ساک لباس هایتان بگذارید. هرگز آن را از اول صبح نپوشید. چرا که موجب عرق کردن و کلافه شدن شما می شود. 
تاج
در صورتی که خود آرایشگاه تاج تهیه می کند، جای نگرانی نیست. البته باید توجه داشته باشید که حتما پیش از روز عروسی، از تاج ها دیدن کنید. چرا که ممکن است از آن ها خوشتان نیاید. هرگز سرسری از این موضوع نگذرید. در صورتی که مسئولیت تهیه تاج بر عهده خودتان است، حتما آن را در ساک  وسایل خود بگذارید تا آن را فراموش نکنید. 
دئودورانت، عطرو ادکلن، اسپری
حتما دئودورانت (ضد عرق)، عطر و ادکلن، اسپری خوشبو کننده با خودتان به همراه داشته باشید. چرا که شما در روز جشن عروسی از صبح خیلی زود در آرایشگاه هستید. در برخی موارد استرس های این روز موجب عرق کردن بیش از حد می گردد.
لنز تزیینی یا لنز طبی
در صورتی که به طور معمول از عینک استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم در روز جشن عروسی خود  به جای عینک از لنز طبی استفاده کنید. چرا که ممکن است عینک به استایلتان آسیب بزند. در حالی که عده از عروس خانم ها نیز، هیچ مشکلی با عینک در روز عروسی شان ندارند و از آن استفاده می کنند. در صورتی که تصمیم به استفاده از لنز طبی دارید، بهتر است از قبل با میکاپ آرتیست خود، هماهنگی های لازم را انجام بدهید تا در صرورتی که نیاز است خودتان لنز تهیه کنید، حتما آن را همراه خودتان ببرید.
دمپایی
شما در روز عروسی تان، ساعاتی طولانی را در سالن زیبایی می گذرانید، از این رو نباید کفش پاشنه بلند یا گرم بپوشید. پیشنهاد می کنیم به محض رسیدن به سالن زیبایی، دمپایی بپوشید.
خوشبو کننده دهان
دندان های خودتان را پیش از مراجعه به سالن زیبایی، مسواک بزنید. ممکن است در طول روز، به علت خوردن خوراکی و یا به علت نخوردن غذا، دهان بد بو شود. در روز عروسی، شما باید با صدها نفر خوش و بش کرده و به آنها خوش آمد بگویید. از این رو، بوی بد دهان می تواند امری فوق العاده ناخوشایند باشد. حتما خوشبو کننده دهان به همراه خود داشته باشید.
دستمال کاغذی و دستمال مرطوب
در هر شرایطی، حتی در یک روز معمولی نیز، دستمال مرطوب و کاغذی به دردتان می خورد. ولی این دو در روز عروسی، جزو لوازم ضروری محسوب می شوند. حتما آنها را با خودتان ببرید. 
حوله چک
بایستی برای آغاز کار میکاپ آرتیست، بایستی در آغاز صورت و گردنتان را بشویید. حتی امکان دارد به علت بعضی از اتفاقات، مجبور شوید موهای خود را بشویید. پس هرگز از حوله غافل نشوید.
موبایل و شارژر
هیچ کس امروزه، تلفن همراهش را حتی برای یک لحظه از خودش دور نمی کند. روز عروسی با سایر روزها متفاوت است. قطعا دوست دارید در روز عروسی، با آقا داماد در ارتباط باشید و در مورد کارها اطمینان پیدا کنید. حتما شارژر و گوشی موبایل را داخل ساک وسایلتان بگذارید.
گچ سفید
زمانی که گوشه ای از لباستان لکه می شود، گچ سفید کارساز خواهد بود. هرگز آن را فراموش نکنید.
آینه کوچک
یک آینه کوچک همراه خودتان ببرید تا موقع نیاز، بتوانید موها و میکاپ خودتان را در آینه چک کنید. البته نباید آینه حساسیت شما را بیشتر کند. این حرکت جلوه زیبایی نزد مهمانان نخواهد داشت. 
بادبزن دستی
به طور کلی مسئولین سالن های آرایش حرفه ای و معتبر، به همه موارد به ویژه دمای سالن توجه دارند. چرا که دمای زیاد موجب بر هم خوردن آرایش عروس خانم ها شده و باعث می شود آنها عرق کنند. حتما بادبزن دستی همراهتان داشته باشید تا در صورت ضرورت، بتوانید از آن استفاده نمایید. چرا که بادبزن های زیبا و سفید برای داخل تالار و زمان برگزاری جشن عروسی نیز لازم است تا گرما موجب کلافگی شما نشود.
پول نقد
فقط به کارتهای بانکی تکیه نکنید. حتما با خودتان پول نقد به همراه داشته باشید. امکان دارد موقعیتی پیش بیاید که به پول نیاز داشته باشید ولی هیچ کارت خوانی در دسترستان نباشد.
ست جمع و جور خیاطی
پارگی قسمتی از لباس، کنده شدن گیره های لباس زیر، خرابی زیپ لباس، سوختن قسمتی از دامن لباس یا تور و هر اتفاق غیر منتظره دیگری که فکر آن را هم نمی کنید، از اتفاقات غیر قابل پیش بینی روز عروسی هستند. در چنین مواردی بایستی خونسردی خودتان را حفظ کنید و به جای عصبانیت، به دنبال راهی برای حل کردن مشکل باشید. 
قرص سردرد، داروهای شخصی و داروهای ضد حساسیت و قطره بینی و چشم را به همراه داشته باشید.
در صورت استفاده از داروی خاصی، روز عروسی دلیلی برای استفاده نکردن از این داروها نیست. به منظور جلوگیری از سردردهای میگرنی که طی بدخوابی و یا بی خوابی به وجود می آید، قرص سردرد، داروهای ضد حساسیت و آبریزش بینی به ویژه در فصل های حساسیت زا مانند فصل بهار و به منظور جلوگیری از قرمزی چشم ها ناشی از گذاشتن لنز، قطره چشمی را داخل ساک وسایل خود قرار بدهید. 
مسواک و نخ دندان
حتما بعد از شکلات خوردن غذا خوردن و هر چیز دیگری در آرایشگاه، دندان هایتان را مسواک زده و نخ دندان بکشید. هم چنین دندان هایتان را نخ دندان کشیده تا هم از بدبو شدن دهان و هم از زرد شدن آنها جلوگیری نمایید. مطمئن شوید تکه های غذا بین دندان هایتان باقی نمانده است.
بخارشوی دستی
در سالن های زیبایی حرفه ای و مجلل، به منظور برطرف کردن  چروک های لباس عروس، بخارشو وجود دارد. در صورتی که سالن زیبایی، مجهز به بخار شو نیست و پارچه لباس عروستان جزو آن دسته از لباس هایی است که به آسانی چروک می شود، پیشنهاد می کنیم یک بخارشوی دستی با خودتان ببرید تا بتوانید چروک های لباس عروس و تور خودتان را به آسانی صاف کنید.
مغز آجیل، نوشیدنی های انرژی زا و شکلات
ممکن است میلی برای خوردن غذا در طول روز نداشته باشید، این قضیه نباید موجب ضعف جسمانی تان بشود. شکلات، مغز بادام، پسته یا گردو، مقداری نوشیدنی انرژی زا با خودتان داشته باشید تا بتوانید با خوردن آنها، انرژی از دست رفته خودتان را بازیابی نمایید.
سنجاق مو، گوش پاک کن، تافت و لوازم آرایش
به طور کلی، اسپری فیکساتور مورد استفاده توسط میکاپ آرتیست ها، شما را از لوازم آرایشی بی نیاز می کند. ولی به منظور احتیاط بیشتر پیشنهاد می کنیم یک رژ لب، لاک همرنگ، کرم پودر کوچک با رژ و لاک مورد استفاده تان و یک ریمل با خودتان ببرید. برای برداشتن اشک های چشم می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید. جاری شدن اشک از چشم، در صورتی که از لنز استفاده می کنید، امری طبیعی بوده و می توانید برای جلوگیری از به هم خوردن آرایشتان از گوش پا کن استفاده نمایید.
قبض و فاکتور آرایشگاه
به طور کلی هنگام مراجعه به آرایشگاه و قرارداد بستن، بخشی از هزینه ها را تحت عنوان بیعانه بایستی به آرایشگاه بپردازید. آرایشگاه به شما قبض یا فاکتوری را خواهد داد. حتما روز عروسی آن را همراه خودتان داشته باشید.

چک لیست روز عروسی

 

چک لیست روز عروسی

 

چک لیست روز عروسی