ژلیش ناخن

ژلیش ناخن
احتمالا بیشتر افرادی که برای مانیکور کردن ناخن هایشان به آرایشگاه مراجعه می کنند، با این سوال مواجه می شوند که: لاک معمولی می خواهید یا ژلیش؟ معمولا کمتر کسی است که درمورد ژلیش و مزایا و معایب آن اطلاعات کاملی داشته باشد. در ادامه ژلیش ناخن را کامل توضیح می دهیم.
ژلیش ناخن
به لاک های کلاسیک ترکیب شده با ژل اکریلیک، ژلیش گفته می شود. در حقیقت همان لاک های موقت ناخن هستند که به ژلیش شهرت یافته اند. لاک های موقت مثل لاک های کلاسیک مایع می باشند. فرق آنها در این است که براق تر بوده و به آسانی و با استون پاک نمی شوند. ماندگاری این نوع لاک ها 18 روزمی باشد. 
نحوه استفاده از ژلیش ناخن
به طور کلی انجام ژلیش به 30 دقیقه زمان نیاز دارد. پس از کوتیکول گیری و پاکسازی ناخن ها، ژلیش را همچون لاک کلاسیک روی ناخن زده و پس از اینکه لایه اول زده شد، بایستی 30 ثانیه دست را درون دستگاه  LEDیا UV قرارداد و سپس دومین لایه را زده و ناخن ها را دوباره درون دستگاه LED یا UV قرار داد. 

ژلیش ناخن

نحوه پاک کردن ژلیش از روی ناخن
همزمان با رشد و بلند شدن ناخن ها، حدودا 2 هفته بعد از انجام ژلیش، بین ریشه ناخن و لاک فاصله به وجود می آید. در این مرحله ژلیش باید از روی ناخن کنار برود و یا دوباره رنگ آن تمدید گردد. آرایشگر با استفاده از پنبه آغشته به استون 100 درصد ، ناخن ها را نمناک کرده و روی ناخن قرار می دهد و با فویل آلومینیومی ناخن ها را می پوشاند. به این ترتیب بعد از 15 دقیقه ژلیش از روی ناخن پاک می شود. می توان به کمک کیت های مخصوص موجود در بازار این امر را در منزل انجام داد. بهتر است برای انجام آن به آرایشگاه مراجعه نمایید.
لاک کلاسیک را انتخاب کنیم با ژلیش؟
افرادی که مشغله زیادی دارند و زمانی برای لاک زدن مرتب ناخن هایشان در اختیار ندارند، خانم هایی که دائما با مواد شوینده در ارتباط هستند و از دستکش استفاده نمی کنند، بهتر است ژلیش را انتخاب کنند. چرا که ژلیش پس از 15 الی 18 روز باز هم مانند روز اول شفاف است. اما لاک کلاسیک این گونه نیست.
مضرات دستگاه UV برای بدن
استفاده از دستگاه های UVبرای ناخن در سال 2013 مورد مطالعه ی بنیاد سرطان پوست آمریکا قرار گرفت. در درازمدت احتمال بروز سرطان پوست وجود دارد. البته میزان بروز آن اندک است. از این رو متخصصان پوست پیشنهاد می کنند پیش از قراردادن دستانتان درون این دستگاه ها، حتما برای روی دستانتان از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید. 
دستگاه LED یا UV
این دو دستگاه مدافعان و مخالفان مخصوص به خودش را دارد. عده ای معتقدند دستگاهUV درخشندگی بیشتری نسبت به دستگاه LED به ناخن ها می دهد و لامپ UV باید هر از چندگاهی تعویض گردد. ضمن اینکه برخی از افراد معتقدند اشعهUV در طولانی مدت منجر به ایجاد لک روی پوست می شود. همچنین لامپ های آن نسبت به لامپ های LED ارزان تر است.
عوارض ژلیش ناخن
در اشخاصی که ناخن های حساسی دارند پیشنهاد می شود از روش ژلیش ناخن صرف نظر کنند. چرا که در فرآیند ژلیش ناخن، 4 لایه روی ناخن خورده و نمی گذارد اکسیژن موردنیاز به ناخن برسد. پیش از لاک جدید ناخن، بایستی از سلامت ناخن ها مطمئن شد. حتی افرادی که لاک معمولی می زنند نیز باید از سلامت ناخن ها و عدم زرد شدن آنها اطمینان حاصل کنند. چرا که عدم رسیدن اکسیژن به ناخن ها باعث زرد شدن آنها می شود. ژلیش نباید با لوازم تیز و برنده و یا سوهان از روی ناخن برداشته شود. چرا که ناخن ها آسیب زیادی را متحمل می شوند. 
در صورت استفاده از برندهای مطمئن ژلیش، این نوع لاک کم عارضه می باشد. بایستی هربار پس از پاکسازی ژلیش، از روغن های تغذیه کننده ناخن استفاده نمایید. در افرادی که ناخن می جوند و یا کودکانی که ناخن خود را به سمت دهانشان می برند، نباید از ژلیش استفاده شود. 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن

 

ژلیش ناخن