کاشت مژه

تمامی خانم ها تمایل دارند مژه هایی زیبا و خوش حالت داشته باشند و برای رسیدن به مژه هایی زیبا به دنبال انجام راه های مختلفی هستند.داشتن مژه هایی حالت دار و پرپشت به زیباتر جلوه کردن صورت و چشمان کمک می کند.همچنین امروزه مژه های حجیم در دنیای مد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

کاشت مژه


خانم های عزیز می توانند به منظور انجام این کار از سرم های پرپشت کننده، مژه های مصنوعی چندبار مصرف،اکستنشن های مژه و سایر محصولات پرپشت کننده مژه که وجود دارد استفاده کنند.مساله ای که حائز اهمیت است این موضوع می باشد که تمامی روش های ذکر شده موقتی هستند و در کوتاه مدت نتیجه  می دهند. 

کاشت مژه


انواع کاشت مژه
به طور کلی دو نوع کاشت مژه داریم: کاشت موقت و کاشت دائم.در کاشت موقت مژه ها یک هفته ماندگاری دارند. دلیل ماندگاری کم آن چسبی که در این کاشت به کار می رود می باشد.کاشت مژه راهکاری جدید است که سبب جذابتر شدن مژه های شما می شود. در عین حال نکاتی نیز وجود دارد که میبایست آنها را بدانید.در ادامه مطلب آنها را خواهیم گفت.تعداد مژه های انتخابی برای هر فرد برای کاشت با توجه به تعداد مژه های فرد در نظر گرفته می شود.
در صورتی که شخصی مژه هایش کم پشت باشد و تعداد مژه هایش کم باشد.می توان به اندازه مژه های خود شخص برایش مژه اضافه کرد.هزینه کاشت مژه برای هر دانه مژه 5 الی 6 هزار تومان می باشد که هزینه کل برای کاشت اولیه 250 تا 350 هزار تومان می باشد و دفعات بعدی برای ترمیم با توجه به مقدار آسیب وارد به مژه ها هر دو الی سه هفته یکبار 60 الی 70 هزار تومان برای ترمیم آنها پرداخت کنید.

کاشت مژه


مژه های یکبار مصرف
برخی ازاشخاص تمایل دارند برای یک شب از مژه های مصنوعی و یکسره استفاده کنند.که در فروشگاه های آرایشی با قیمت 6 الی 10 هزار تومان عرضه می شود.
به دلیل یکدستی و به هم چسبیدگی این مژه ها استفاده شان بسیار آسان است. بدین صورت که چسب را به مژه مصنوعی زده و به آرامی با کمک یک موچین به بالای پلک هایتان بچسبانید و در آخر با احتیاط  و با اب گرم آنها را از مژه هایتان جدا کنید. به دلیل یکبار مصرف بودن استفاده مجدد از آنها باعث آلوده شدن چشمتان می شود.

مژه یکبار مصرف


اکستنشن مژه
این روش، روشی است که مژه های مصنوعی دانه به دانه به موهای شخص چسبانده می شود تا ضخامت، طول و رنگ و حالت زیباتری را به چشمانتان بدهد. این اکستنشن ها از موی انسان، موی سمور وابریشم تهیه شده اند.استفاده از مژه های مصنوعی از زمان قدیم رایج بوده است اما در گذشته به پوست پلک چسبانده می شده است که امروزه به مژه های فرد چسبانده می شود و سبب ایجاد ظاهری زیباتر می شود.قدیم از چسب های زیان بار استفاده می شد اما امروزه از چسب های مخصوص این روش استفاده می کنند.

اکستنشن مژه


پرسش این است که چسب مورد استفاده زیانبار است؟
احتمال دارد فردی به این چسب ها آلرژی داشته باشد.در صورتی که شخصی به این چسب ها آلرژی داشته باشد به عفونت لایه نازک بالای چشم مبتلا می شود و این خطر می تواند شخص را تهدید کند. این عفونت بینایی شخص را تهدید نمی کند اما تا از بین رفتن این عفونت شخص دچار تاری دید می شود.یکی دیگر از سوالات این است که اگر شخصی هنگامکاشت چسب به داخل چشمش نفوذ کند چه باید کرد؟
قابل ذکر می باشد که در تمام مدت کاشت چشمان فرد بسته است و جای نگرانی نیست.پیش از انجام کاشت اطمینان حاصل کنید که چسب مورد استفاده آسیبی به چشمانتان نمی رساند.چسب مژه مقادیر بسیاری مواد شیمیایی دارد ولی این مواد در صورتی می تواند به چشمانتان آسیب بزند که تاریخ گذشته باشد در غیر این صورت عفونت خاصی به چشمانتان نمی رساند.

چسب مژه

 


چگونه تشخیص دهیم چسب سبب ایجاد حساسیت می شود؟
در صورتی که فردی بداند پوستش حساس است و احتمال دارد پس از کاشت دچار حساسیت بشود پیشنهاد می کنیم ابتدا دو عدد مژه کاشته و پس از چندروز اگر مشکلی پیش نیامد ادامه کاشت را انجام دهد اما اگر پس از کاشت در ناحیه چشم احساس ناراحتی داشته باشد و فشار بر چشمهایش وارد باشد توصیه می کنیم برای مدتی انجام ندهد.

 

مژه مصنوعی


ماندگاری اکستنشن مژه چه مدت می باشد؟
افرادی که تصمیم به انجام این کار دارند باید اطلاع داشته باشند که ماندگاری این روش دو تا چهار هفته و در صورت مراقبت های ویژه شش هفته می باشد.


آیا با انجام کاشت مژه های خودمان می ریزد؟
خیر، کاشت مژه باعث ریختن مژه های طبیعی نمی شود ولی باید بسیار مراقب بود و تا 24 ساعت نباید چشمان فرد با آب در تماس باشد تا مژه ها روی چشمان به خوبی بچسبند.

کاشت مژه


آیا پس از کاشت نیز به استفاده از ریمل نیاز داریم؟
افراد متخصص در این کار می گویند که نباید پس از انجام این کار از مداد و ریمل استفاده کرد. حتی می گویند نباید از فر مژه استفاده کنید.در صورتی که تمایل دارید مژه هایتان فر باشد پیش از انجام کار با متخصص انجام این روش در میان بگذارید.هرگز خودتان کاشت را برندارید.. همچنین از مراجعه به شخصی که عمل برداشتن کاشت را انجام نداده است خودداری کنید.

کاشت مژه


آیا می توان به راحتی کاشت را برداشت؟
هر چسب مخصوص مژه یک محلول اک کننده به نام Remover  دارد.در صورتی که شخصی پس از انجام این روش اقدام به برداشت آن کند.باید به شخصی که این کار را انجام می دهد مراجعه کند. با این روش که با گوش پاک کن آغشته به محلول پاک کننده آنها را به مژه هایتان زده و ماساژ داده، سبب می شود که چسب حل شده و مژه ها به آسانی کنده شوند.هرگز خودتان دست به کار نشوید و کار را به متخصص آن محول کنید.

کاشت مژه


حائز اهمیت است که پس از کاشت مژه بدانید
پس از کاشت میبایست بسیار مراقب باشیم.نباید چشمان خود را بمالیم و آنها را با قدرت بخارانیم.در این مدت بهتر است از ورود به سونای بخار اجتناب کنیم و دقت کنیم تا آب با فشار زیاد به چشمانمان وارد نشود.
در صورتی که پیش از کاشت از پمادهای گوناگون تقویت مژه استفاده می کردید پس از کاشت دیگر این کار را انجام ندهید به دلیل اینکه سبب زودتر کنده شدن مژه های کاشته شده تان می شود. اوایل انجام این موارد سخت است اما با گذشت زمان به انجامشان عادت می کنید.

کاشت مژه


انجام کاشت به چه اشخاصی توصیه نمی شود؟
کاشت مژه برای تمامی افراد به جز افرادی که مشکلات چشمی دارند قابل انجام است. در صورتی که مژه های حجیم دارید نیز می توانید از کاشت اجتناب کنید اما بسیاری از خانم ها برای اینکه سراغ ریمل نروند کاشت انجام می دهند.انجام این روش با رعایت نکاتی مشکل به وجود نمی آورد ولی پزشکان این کار را توصیه نمی کنند.

 

کاشت مژه


اگر حساسیت ندارید کاشت مژه مانعی ندارد
کاشت مژه به صورت زیبایی و جراحی دو مقوله کاملا متفاوت هستند.مورد اول برای زیبایی و مورد دیگر برای جراحی انجام می شود و کاربرد عمده آن برای افرادی است که دچار سوختگی یا آسیب شده اند.با این وجود در صورتی که در جراحی لبه های مژه دچار عفونت شوند پزشک معالج این جراحی را انجام نمی دهد.اما در کاشت مژه های مصنوعی با چسب انجام می شود و در صورت عدم وجود حساسیت مانعی ندارد.

 

کاشت مژه


آیا مژه های کاشته شده می بایست شسته شوند؟
شست و شوی چشمان هنگام کاشت مژه اهمیت ویژه ای دارد و به دلیل ترشحاتی که از چشمان بیرون می آید بهتر است چشمان خود را بشویید.در صورتی که کاشت محدودیت ایجاد کند احتمال دارد به مرور زمان چشم را دچار آلودگی کند.برای شست و شوی چشمانتان بهتر است احتیاط کنید تا اب با فشار زیاد و مستقفیم وارد چشمانتان نشود.بهتر است چشمانتان را شسته و با دستمالی مرطوب به آرامی آنها را تمیز کنید.
هرگز از دستمال های چرب استفاده نکنید.زیرا چربی سبب زودتر افتادن مژه هایتان می شود. مژه های طبیعی هر 4 الی 5 ماه دانه ای می ریزند.و مجدد رشد می کنند. به همین خاطر با محدودیت خاصی مواجه نیست.

مژه


تقویت مژه با تغذیه
مو به وسیله پروتئینی به نام کراتین می شود.به همین جهت هر ماده غذایی که سبب رشد مو شود یقینا باعث رشد مژه ها نیز می شود.اولین قدم برای داشتن مژه هایی زیبا یک رژیم غذایی درست می باشد تا به سلامت ناخن ها و موهایتان کمک کند.
مژه ها نیز همچون سایر موهای بدن چرخه رشد خاصی را دارند.بهتر است با یک متخصص پوست و مو روند رشد موهایتان را بررسی کنید.
مژه هایتان را با داروهای خانگی تقویت کنید.از موترترین روغن ها می توان روغن کرچک و زیتون را نام برد.این دو سبب بهتر رشدکردن مژه هایتان می شوند.لازم به ذکر است شب ها پیش از خواب آرایشتان را کامل شسته و با پوشش نازکی از روغن سطح مژه هایتان را کاملا بپوشانید و صبح مژه هایتان را با آب شست و شو دهید.
به همراه برس مخصوص مژه آنها را به آرامی شانه کنید.این امر سبب بلند شدن مژه تان می شود.
غذاهایی که پروتئین بالایی دارند نظیر: تخم مرغ،سویا،جگر و گوشت بدون چربی بسیار مفید هستند.همچنین به رژیم غذاییتان دانه های سویا، آووکادو و حبوبات و روغن زیتون را اضافه کنید.

 

مژه کاشت