کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری
ممکن است نام کاشت پودری را به وفور شنیده باشید. کاشت پودر کاشت مادر محسوب شده و ریشه کاشت های دیگر هم به شمار می آید. کاشت پودری کاشت هایی با ترکیبات مواد گوناگون و شیوه های گوناگون را پدید می آورند. در مقایسه با کاشت ژله ای، کاشت پودری ماندگاری بیشتری دارد و با شرایط خشک سازگاری بیشتری دارد. همچنین هزینه کاشت آن کمتر است. در صورتی که بودجه تان محدود می باشد، کاشت پودری گزینه مناسبی است. کاشت ژله ای در مقایسه با کاشت پودری دارای کاشت نازک تر و واقعی تری برخوردار است و گرانتر از کاشت اکریلیک می باشد.
از نظر مقاومت، ناخن های اکریلیک مقاوم تر می باشند. در صورتی که فشار زیاد روی آنها اعمال شود، در این صورت خواهند شکست.
بعد از کاشت، بایستی بیشتر مراقب باشید. موقع کار با لوازم باغبانی، مواد شیمیایی، از دستکش استفاده نمایید. چرا که مواد شیمیایی باعث مختل شدن عملکرد طبیعی رشد ناخن می گردد. 

کاشت ناخن پودری

وسایل کاشت ناخن پودری
پودر کاشت صورتی یا شفاف Pink
لیکوئید
جا پودری یا گوده Clear
لاک مانیکور
پوشر یا عقب زن
پمپ لیکوئید
ضد قارچ برای جلوگیری از عفونت های قارچی
روغن به منظور سهولت در کار پولیش
چسب برای چسباندن تیپ
نیپر یا گوشت گیر
قلم پودر ( قلم تخت شماره 6 یا 8)
تیپ (پایه کوتاه - پایه بلند – فرنچ – طرحدار)
پرایمر (چسب بین ناخن و مواد)
بافر
ناخن گیر
برق ناخن و لاک ناخن برای طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده
کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو  برای کوتاه کردن تیپ
در انتها جعبه ای لازم است تا لوازم گفته شده را در آن جای دهیم.
نحوه کاشت پودری
پوست دور ناخن ها را پس از انجام مانیکوری ساده، به لاک آغشته کرده و اجازه می دهیم اندکی نرم بشود. پس از آن، پوست را از سطح ناخن به وسیله عقب زن کنار می زنیم و گوشتهای اضافه دور ناخن را با نیپر می گیریم. 
انتخاب تیپ مناسب با اندازه ناخن ها، مرحله بعدی در کاشت پودر است که برای هر ده ناخن دست بایستی انجام شود. آن هم به این دلیل که فرم و اندازه همه ناخن ها یکی نیست. 
در مرحله بعد برای ایجاد شیارهایی روی صدف ناخن باید آنها را سوهان کشید و کوتیکول ناخن را به کمک سوهان دور، از صدف جدا می کنیم. پس از آن از ضد قارچ استفاده می کنیم.
پس از خشک شدن ضد قارچ نوبت به چسباندن تیپ ناخن می رسد. سپس با استفاده از کاتر تیپ را به دلخواه مشتری (سر ضاف یا سرگرد) کوتاه نموده و بر تیپ و بخشی که خط بین ناخن قرار دارد به آهستگی سوهان کشیده تا یکدست و هم سطح بشود. سپس پرایمر زده و کار مواد گذاری را آغاز می کنیم.
مواد را مرتب و کاملا شفاف با استفاده از قلم مو روی تمام ناخن گذاشته و بعد از خشک شدن مواد دور ناخن را توسط سوهان برقی باز کرده و اندکی آن را سوهان برقی می کشیم. 
کاشت روی سوهان مرحله بعدی بوده که خود دارای 4 مرحله سوهان دور، سوهان روی ناخن، سوهان دستی و بافرکشی است.
برای براق شدن ناخن ها در پایان کار، از روغن استفاده می کنیم. پس از آن برای اینکه روغن از روی ناخن پاک شود، برای روی آن از برق ناخن استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید از لاک هم استفاده کرده و ناخن هایتان را طراحی کنید.
در صورتی که کاشت ناخن بدون توجه به اصول بهداشتی انجام شود، شاهد هواگرفتگی بعد از کاشت ناخن، زرد شدن ناخن، پیدایش قارچهای زیر ناخن و ... خواهیم بود. بایستی ابزار کاشت به طور مرتب استریل شود و از مواد مرغوب در کاشت ناخن استفاده شود.

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری

 

کاشت ناخن پودری