کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم
بیشتر خانم ها علاقمند به کشیدن خط چشم هستند. ولی بیشتر آنها در کشیدن خط چشم مشکل دارند. خط چشم ها در رنگهای مشکی، قهوه ای تیره، سورمه ای و ... موجود است. اگر بتوان خط چشم را درست کشید، زیبایی چشمان را چند برابر می کند. از این رو مژه ها ضخیم تر دیده می شوند. 
کشیدن خط چشم
پلک بالا بایستی خشک و فاقد چربی باشد. با یک یا دو انگشت چشمانتان را نگه دارید و از بالای چشمتان، خط باریکی بکشید. از گوشه داخلی چشمتان به سمت خارج چشم، خط چشم کشیده و دو خط نباید در گوشه چشم به هم چسبیده باشند. ایجاد فاصله ای کوچک میان دو خط در گوشه خارجی چشمان می تواند موجب درشت تر به نظر رسیدن چشمان بشود.

کشیدن خط چشم

خط چشم
برای اینکه چشمانتان بزرگتر به نظر برسد، روی خط مژه های خود خط چشم بکشید. ضمن اینکه به مژه هایتان حالت و فرم نیز می بخشد. خط چشم های مایع اثر چندانی روی زیبایی چشمانتان ندارند. مدادهای خط چشم در انواع گوناگون و رنگ های متنوع موجودند. خط چشم بالای چشم برای اینکه جلوه ای طبیعی به چشم ببخشد کفایت می کند. برای بیشتر جلوه کردن آرایش روز باید خط چشم را در گوشه خارجی چشم به سمت بالا و بیرون ببرید و احتیاجی به خط کشیدن زیر چشم نیست. برای اینکه آرایش شب حفظ شود باید خط چشم را از گوشه داخلی چشم آغاز کرده و از وسط مردمک چشم به سمت گوشه خارجی چشمتان پهنتر و انتهای آن را باریک می کشیم. سپس خط دیگری زیر چشمان کشیده و برای شفاف تر و بزرگتر به نظر رسیدن چشم در گوشه خارجی چشم، میان دو خط فاصله می گذاریم. اغلب خط خیلی پهن در گوشه خارجی چشم در سمت بالا و خط دیگری در پایین که دو گوشه به هم چسبیده اند برای گرد نشان دادن چشم های بادامی به کار می رود. 

کشیدن خط چشم

 

کشیدن خط چشم

 

کشیدن خط چشم