کفش پاشنه بلند عروس

کفش پاشنه بلند عروس
از پرطرفدارترین و مهم ترین اکسسوری های عروسی، کفش ها می باشند. کفش های پاشنه بلند براساس شرایط زمانی و مکانی انتخاب می شوند و براساس اندازه قد، فرم اندام، نوع شلوار و نوع لباس انتخاب می شود. به طور کلی کفش های پاشنه بلند به علت فرم جذابی که به راه رفتن شما می دهند، طرفداران مخصوص به خودش را دارد. در این مطلب در مورد نوع کفش و هماهنگی آن با شرایط بحث خواهیم کرد. 
کفش پاشنه بلند استیلتو Stiletto
این کفش ها در بین کفش های پاشنه بلند بیشترین ارتفاع را به خودشان اختصاص داده اند. معمولا از 10 سانتی متر ارتفاع آنها شروع می شود و در برخی موارد تا 20 سانتی متر نیز می رسد. این کفش برای مراسم رسمی و خواستگاری مناسب نیست. به طور کلی برای تالارها و مهمانی های شب انتخاب می شوند. معمولا این کفش با مانتو شلوارهای مجلسی، دامن های کلوش یا پرنسسی، دامن های تنگ و کوتاه مورد استفاده واقع می شود. اگر راه رفتن با کفش های پاشنه بلند برای شما آسان است می توانید با خیال راحت این مدل کفش را انتخاب نمایید.

کفش پاشنه بلند عروس

کفش پاشنه بلند wedge Heels
این کفش ها دارای لژ هستند و راه رفتن با آنها بسیار راحت است. هم قد شما را بلندتر نشان می دهند هم رقصیدن و راه رفتن با آنها آسان است. از این رو می تواند انتخاب مناسبی برای کفش عروسی باشد. پاشنه در تمام سطح زیرین کفش، به صورت پیوسته کشیده شده است. 
کفش پاشنه مخروطی Cone Heels

پاشنه در این کفش ها، مانند قیف مخروطی شکل در محل اتصال به کفش پهن تر بوده و مانند قیفی مخروطی شکل می باشد. انتهای پاشنه نوک تیز می شود. کفش های پاشنه بلند مخروطی شکل برای افرادی که در راه رفتن با کفش های پاشنه بلند ماهر نیستند مناسب تر است. راه رفتن با این کفش ها به مراتب آسان تر از کفش پامپ است.
نیم بوت پاشنه بلندHigh Heeled Boots  و بوت پاشنه بلند 
به طور کلی برای مهمانی ها و همراه با دامن بوت های بلند را با دامن های کوتاه یا مانتو شلوارهای جذب می پوشند. نیم بوت های پاشنه بلند هم برای استفاده روزانه مناسب می باشد. بوت ها و نیم بوت ها جزو ترندهای پرطرفدار محسوب می شوند.
کفش پاشنه بلند آکسفورد Oxford heels
این کفش ها برای محیط های اداری و آکادمیک مناسب ترند و برای افرادی که می خواهند با پوشیدن کفش قدشان بلندتر دیده شود گزینه مناسبی است.
کفش پاشنه بلند پامپ   Pump
این کفش ها در قسمت جلویی پا رویه ای کوتاه داشته و ساده هستند و دارای رنگ های گوناگونی می باشند. دامن های کوتاه و بلند، تونیک های راسته، مانتو شلوارهای رسمی، شلوار جین یا فاستونی و انواع لباس شب گزینه های مناسبی برای ست کردن با این کفش می باشند. از محبوب ترین مدل کفش ها میان خانم ها، کفش های پاشنه بلند پامپ است. لازم به ذکر است کفش های پامپ انتخاب بازیگران هالیوود می باشد.

کفش پاشنه بلند عروس

کفش پاشنه بلند Kitten heels
این کفش ها با مانتو شلوارهای رسمی، شلوارهای با دم پای گشاد، شلوارهای کوتاه کت و دامن مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ترکیبی از مدل های اسپرت و پاشنه دار است.
کفش پاشنه دار فانتزی  Fantasy Heels
به طور کلی کفش های فانتزی انتخاب افرادی است که دوست دارند خاص باشند. این کفش ها در ارتفاع های گوناگون تهیه میشود.
کفش پاشنه بلند Comma heels
به طور کلی این مدل کفش با سلیقه بانوان ایرانی هماهنگ نیست. این کفش ها مانند ویرگول کوتاه یا کشیده هستند. انحنای این ویرگول می تواند به طرف بیرون یا داخل کفش باشد. این کفش ها دارای ظاهری کلاسیک هستند. افرادی که در راه رفتن با کفشهای پاشنه بلند وارد نیستند می توانند از این مدل کفش استفاده کنند. 
کفش پاشنه بلند مکعبی Chunky heels
این کفش ها پاشنه مکعبی شکل دارند و برای راه رفتن و حفظ تعادل فوق العاده راحت می باشند.
توجه داشته باشید انتخاب کفش مناسب به سلیقه خودتان بستگی دارد. در نظر داشته باشید امروزه دنیای مد هیچ گونه محدودیتی ندارد و می توانید مطابق سلیقه خود کفشتان را انتخاب نمایید.
کفش پاشنه بلند فرانسوی یا لوئیس French heels
این کفش ها به کفش پاشنه قرقره ای شباهت دارد تنها فرق آن اینجاست که ارتفاع کمتری دارند و انتخاب خوبی برای کفش های روزانه و اداری می باشند.
کفش های پاشنه قرقره ای Spool heels
پاشنه این کفش ها در ابتدا و انتها ضخیم بوده و در قسمت میانی باریک است. به طور کلی این کفش ها ارتفاع بیش از 5 سانتی متر دارند و در قسمت ابتدایی و انتهایی راه رفتن با آنها آسان تر است.
کفش های پاشنه بلند کرست Coreset heels
این کفش ها ترکیبی از کفش و صندل است. در بالای کفش لایه ای دو قسمتی دارد که از لباس زیرهای قدیمی الهام گرفته شده است و با بندهای زیادی به هم وصل شده اند. به طور روزانه و در فصل تابستان، برای مهمانی های شبانه، انتخاب مناسبی می باشد.
کفش پاشنه بلند Mule
رویه بالایی این کفش ها به طرف بالا است و پشت آن نیز باز می باشد. به گونه ای که تقریبا 60 درصد پا را پوشش می دهد و برای مجالس شب با دامن های کوتاه  گزینه مناسبی است. به طور کلی برای مهمانی ها و مجالس رسمی مناسب نیست.

کفش پاشنه بلند عروس

 

کفش پاشنه بلند عروس

 

کفش پاشنه بلند عروس

 

کفش پاشنه بلند عروس

 

کفش پاشنه بلند عروس

 

کفش پاشنه بلند عروس