کلیپ عروسی عالی

کلیپ عروسی عالی بایستی دارای چه خصوصیاتی باشد؟
در صورتی که می خواهید یک جشن عروسی خاص و به اصطلاح تک داشته باشید بایستی وقت زیادی را برای پیدا کردن آتلیه ای مناسب صرف نمایید. در ادامه ویژگی های جشن عروسی مناسب را برای شما عزیزان بیان می کنیم.
انواع متنوع کلیپ عروسی
در هیاهوی بازار داغ ساخت کلیپ برای جشن عروسی به احتمال زیاد نام کلیپ اسپرت را شنیده باشید. در حقیقت نام کلیپ اسپرت اشتباه است. چرا که توجه همه را به سمت عکس ها و فیلم های اسپورت جلب می کند. 
لازمه ی یک فیلم جشن عروسی با کیفیت، فیلم نامه ای مناسب می باشد. هم اینکه صحنه ها را دقیق مشخص کرده باشد هم اینکه حوادث و اتفاقات با مکان و زمان دقیق رخداد توصیف شده باشد. در واقع مثل قصه ای که با مشاهده ی آن می توان کلیه ی قسمت های جشن را در ذهنتان تصور کنید. نه اینکه مانند سایر فیلم های عروسی که کم هم نیستند، تصاویر به هم ریخته ای را با مونتاژی سطح پایین فراهم آورده باشند.
فیلم نامه ی مناسب
خلاقیت و ایده پردازی در اجرای صحیح فیلم عروسی کمک ویژه ای به بهتر شدن فیلم عروسی تان می کند. پراهمیت ترین اصل برای خوب از آب درآمدن فیلم عروسی تان فیلم نامه ی مناسب است. صحنه های عاشقانه، بوسه و بغل تنها موارد اصلی یک فیلم نامه ی عروسی نیست. بلکه اجرا و خلاقیت و نوآوری در ایده مهم تر است.
رویارویی سنتی و مدرنیته
فضاهای سنتی و قدیمی و کمک گرفتن از لباس های سنتی می تواند فوق العاده زیبا باشد. در نظر بگیرید در فضایی قدیمی هستید و کنار همسرتان مانند پدربزرگ و مادربزرگتان در فضایی قدیمی حضور دارید.
اعمال مهیج
کارهایی که می تواند جالب به نظر برسد مانند دوچرخه سواری، اسکی، کوهنوردی و... می تواند فوق العاده مهیج باشد.ضن اینکه از طرفداران مخصوص به خودشان هم برخوردار هستند.

دل به طبیعت زدن و رفتن به کوه و جنگل و دریا، می تواند ایده های فوق العاده مناسبی باشد. ضمن اینکه کویر هم می تواند بسیار مناسب باشد. 
آراستگی و تناسب در پوشش 
ساقدوش های عروس خانم و آقا داماد هم می توانند در کلیپ های جشن عروسی حضور داشته باشند. به این ترتیب که لباس هایی هماهنگ با لباس عروس و داماد بر تن داشته باشند. ضمن اینکه باید حتما به تناسب پوشش عروس و داماد دقت داشته باشید چرا که بعدها در فیلم عروسی تان بسیار نمایان است. به ویژه که در لباس های اسپورت نیز بیشتر به چشم می خورد.
فیلم فارسی
عروس و داماد می توانند مانند فیلم های فارسی با پوشش و گویشی مانند فیلم های قدیمی ظاهر شوند. ضمن اینکه در همان حال و هوا هم عاشق هم دیگر می شوند. 
تجهیزات مناسب
افزون بر قصه ی خوب، تجهیزات مطلوبی هم برای تهیه ی یک کلیپ مناسب لازم است. تجهیزاتی که می توان با آنها فیلمی با کیفیت تر تهیه کرد. اسلایدر، هلی شات، استابلایزر و... از این تجهیزات هستند.
توصیه می کنیم حتما آشنایی مختصری با اصطلاحات عکاسی و فیلم برداری داشته باشید. دلیل آن هم این است که در برخی موارد احتمال دارد همین خدمات ابتدایی و پیش پا افتاده به علت عدم آشنایی شما با عکاسی تحت عنوان متدهای روز، به عنوان تکنیک های جدید ارائه شود و هزینه ای چند برابر از شما اخذ شود. 
مفهوم اصطلاحات تخصصی در عکاسی
وسیله ی مهار کننده ی حرکت ها و لرزش های بدن، که موجب کیفیت بخشیدن بیشتر به عکس هایتان می شود، استابلایزر نامیده می شود.
تلفیق دو واژه ی عکاسی و فیلم برداری و واژه ی هلی کوپتر هلی شات نامیده می شود. مقرون به صرفه تر بودن و ثبت عکس های  بهتر و با کیفیت تر، از مزایای فیلم برداری با هلی شات در مقایسه با فیلم برداری هوایی با هلی کوپتر می باشد.
عروس و داماد می توانند خودشان عکاس جشن عروسی شان باشند. 
شاید بپرسید منظور از این جمله چیست؟ اگر از مهارت ابتدایی برای عکاسی برخوردار باشند یا اینکه شخصی را میان دوستان و آشنایانشان داشته باشند که توانایی از عهده ی این کار بر آمدن را داشته باشند می توانند خودشان هم عکاسی جشن را انجام بدهند.
آشنایی با موارد اولیه مانند فوکوس، طراحی صحنه، نورپردازی و نماهای متنوع فیلم برداری وکلوزآپ، فول شات و مدیوم و ... که در اصطلاح قاب بندی نامیده می شود واجب است. موردی که موجب آشنایی شما با نگاه و حس در عکاسی می شود، تبحر در ویرایش عکس می باشد.

با عکاسی های پر تکرار از یک صحنه با معنای قاب بندی و زاویه ی دید آشنایی پیدا خواهید کرد. هر صحنه از زاویه های متنوع و معنا و مفهوم ویژه ای که مخصوص به خودش است برخوردار می باشد.
-گرفتن چند عکس در چند نمای متنوع به شما برای تبحر در صحنه پردازی کمک بسیاری خواهد رساند. 
برای هر نوع عکس از لنزهای متنوعی کمک بگیرید. این که بدانید برای صحنه های متنوع باید چه نوع لنزی را به کار بگیرید از مواردی است که می توانید با به کارگیری لنز های متنوع به آن دست پیدا کنید.
حتما نباید بهترین وسایل را در اختیار داشته باشید بلکه باید در عکس گرفتن نوآوری هم داشته باشید.
توصیه ی ما این است که نحوه ی استفاده از نرم افزارهای عکاسی و مهارت های ویرایش عکس و فیلم را کسب کنید.
برای اینکه میزان خلاقیتتان را بسنجید، توصیه می کنیم از عکس های دوست داشتنی دیگران ایده بگیرید. در صحنه های تقریبا مشابه آن عکس ها را بازسازی کنید تا به ایده آلی که در نظر دارید برسید.
خصوصیات عکسی مناسب چیست؟
بایستی دقیق باشید و صحنه هایی که دوست دارید را بیافرینید. توجه کنید عکس های اضافی را از کادرتان پاک نمایید.
متمرکز شدن در عکس به منظور دستیابی به وضوح دلخواه فوکوس نامیده می شود.
جادادن مناسب عناصر در کادر تصاویر ترکیب بندی مطلوب نامیده می شود.
درجهت ثبت کردن عکس بایستی هدفی مشخص را انتخاب نموده و به آن پای بند باشیم.
از لحاظ نور ساعات طلایی را شناسایی نمایید. پیش از غروب آفتاب و پس از غروب آفتاب مناسب ترین زمان برای عکس گرفتن می باشد. 
لحظه ها و صحنه هایی را شکار کنید که افراد عادی ممکن است به آن توجهی نداشته باشند.
عکس هایتان بایستی سرحال باشد. در واقع شور و شوق به بیننده منتقل نماید. زاویه ی دید عکاس را در نظر بگیرید. ضمن اینکه مخاطب هم باید زاویه ی دید عکاس را لحاظ نماید.