کیک و شیرینی عروسی

قسمت پذیرایی جشن عروسی از مهم ترین قسمت های جشن می باشد.این بخش کیک و میوه و شیرینی پذیرایی قبل از شام را شامل می شود. در ادامه می خواهیم راهنمایی کامل در مورد چگونگی انتخاب شیرینی و سفارش آن بپردازیم. در مطالب پیشین در مورد کیک و موارد مهم در حیطه ی آن بیان کردیم. 
جشن عروسی و بهترین زمان برای برگزاری آن
شیرینی تر برای جشن هایی که در فصل تابستان برگزار می شوند مناسب نیست. دلیل آن هم این است که خامه و شکلات شیرینی های تر کیفیتشان را از دست می دهند و گرمایی که در سالن وجود دارد موجب خراب شدن این شیرینی ها می گردد. اگر خیلی به شیرینی تر علاقه دارید می تواند کیک عروسی تان و شیرینی تر را با هم یکی کنید.
هر دو نوع شیرینی خشک و تر برای فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان مناسب است.
نفرات مهمانان
100 تا 120 گرم شیرینی مقیاس میانگین برای هر نفر است. با در نظر گرفتن این مقیاس اصلا مشکل کمبود شیرینی نخواهید داشت. شیرینی های کوچک هم برای جشن های شلوغ مناسب است هم اینکه از ظاهر و تنوع زیادی برخوردار می باشد.
هزینه ی تهیه ی شیرینی برای جشن عروسی
توصیه ما این است که از شیرینی های ساده تر استفاده کنید. اجباری برای تهیه ی شیرینی های گران قیمت و مملو از مغز وجود ندارد. می توانید در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.
تنوع مهمانان
بهتر است سلیقه ی همه ی مهمانانتان را به طور کلی  در نظر بگیرید. ممکن است در لیست مهمانانتان افراد دیابتی، سالمند و خردسال وجود داشته باشند. در این صورت اگر شیرینی های رژیمی نیز تهیه کنید بهتر است. اینگونه این اشخاص هم از پذیرایی جشنتان برخوردار می شوند.

کیک و شیرینی عروسی

حجم شیرینی 
شیرینی هایی از قبیل ناپلئونی، نان خامه ای و... اصلا برای جشن عروسی پیشنهاد نمی شود. چرا که سرو شیرینی های بزرگ برای مهمانان دشوار خواهد بود.
محل تهیه ی شیرینی
بیشتر افراد عمدتا ازبهترین شیرینی فروشی شهرشان که قبلا از شیرینی شان استفاده کرده اند، شیرینی سفارش می دهند. حتما در نظر داشته باشید که قنادی مورد نظر بد قولی نکند. 
از انواع متنوع شیرینی های مجلسی می توان به دانمارکی یا شیرینی گل محمدی اشاره کرد. بافت نرم و پر ملات شیرینی های دانمارکی موجب جذب طرفداران بسیار می گردد. ضمن اینکه برای جشن در هر فصلی از سال مناسب هستند. دلیل آن هم به جایگزین کردن ژله یا کرم به جای خامه بر می گردد.
نوع دیگری از شیرینی که هم از قیمت مناسب و هم تنوع خوبی برخوردار است، شیرینی نارگیلی می باشد. در چند نوع طرح و اندازه ی متنوع انتخاب معقولی برای جشن عروسی می باشد.
پای ثابتی که چندین سال است طرفداران بسیاری را میان مهمانان در جشن های عروسی پیدا کرده است، کاپ کیک ها می باشند. کاپ کیک ها با توجه به شکل و شمایل دلفریب و جذاب، خودشان را در دل بچه ها نیز جا کرده اند.
به دلیل استفاده از مغز گردو و بادام در تارت ها، شیرینی گرانی هستند. یقینا به آسانی نمی توان خوش طعم بودن و خاص بودن این شیرینی را نادیده گرفت.
از دیگر شیرینی های پر طرفدار نباید شیرینی گردویی را فراموش کنیم. هم طرفداران بسیاری دارد هم اینکه از اندازه ی تقریبا کوچکی هم برخوردار است. 
نوع دیگری از شیرینی های پر طرفدار باقلوا می باشد. حتما قبل از سفارش باقلوا بایستی آن را تست کرده و از طعم آن مطمئن شوید. شربت و شهد به کار رفته در باقلوا این شیرینی را برای سرو در فصل زمستان و پاییز به عنوان شیرینی پیشنهادی ساخته است. 
انواع متنوعی از شیرینی های محلی مانند نان پنجره ای، سوهان عسلی، زبان و لوز و نان برنجی و ... وجود دارد که امکان دارد در جشن عروسی مورد استفاده قرار بگیرند.
شیرینی قرابیه از آن دسته شیرینی هایی است که فوق العاده خوشمزه و اعیانی بوده و در جشن های عروسی سرو می شود. این شیرینی به شهر تبریز اختصاص دارد و با مغز بادام طبخ می گردد. البته نوع دیگری از این شیرینی که با پودر نارگیل تهیه می شود نیز وجود دارد. تنها با این تفاوت که از هزینه کمتری برخوردار است.
جمع بندی نهایی
اگر جشن عروسی تان به صرف شام است توصیه می کنیم از تعداد شیرینی محدودتری استفاده نمایید و به جای آن از دسرهای متنوع بهره ببرید. به طور کلی اکثریت دو یا سه نوع شیرینی برای جشن عروسی تهیه می کنند.
شیرینی های مجلسی و ساده برای جشن های شلوغ و پر ازدحام مناسب تر است. دلیل آن هم این است که امکان دارد شیرینی های گردویی یا کشمشی مورد پسند همه ی افراد واقع نشود.
اگر مسئولیت برگزاری جشنتان و پذیرایی بر عهده ی موسسات برگزاری مراسم عروسی است، در این مورد نگرانی وجود ندارد اما توصیه می کنیم تهیه ی شیرینی و میوه را خودتان بر عهده بگیرید. این گونه به صرفه تر هم خواهد بود.

کیک و شیرینی عروسی

 

 

کیک و شیرینی عروسی