گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی

گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی بی عیب و نقص
اگر قصد دارید خودتان جشن نامزدی تان را برگزار نمایید پیشنهاد می کنیم فرصت را غنیمت شمارید و یک لحظه را هم هدر ندهید. به طور کلی جشن نامزدی را خانواده عروس بر عهده می گیرند. اگر خانواده تان تمایل دارند جشنتان با حضور فامیل برگزار شود نگران نباشید. می توانید جشن دیگری نیز برای دوستانتان برگزار نمایید. حتی در صورتی که خانواده های دو طرف از هم دور هستند یعنی هر کدام در یک شهر هستند می توانید دو جشن جداگانه برگزار نمایید.
بودجه جشن نامزدی تان را از همان ابتدا مشخص نمایید. 
تخمین بودجه به جشن عروسی محدود نمی شود بلکه با این کار می توانید هزینه های جشن عروسی تان را هم برآورد بزنید. این گونه می توانید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید تعداد نفرات مهمانانتان را تعیین نمایید. 
محل برگزاری جشنتان باید با نوع جشنتان هماهنگی داشته باشد.
در صورتی که می خواهید جشنی خودمانی برگزار کنید خانه خودتان یا یکی از اقوامتان یا حیاط منزلتان می تواند محل مناسبی برای برگزاری مراسمتان باشد. در صورتی که جشنتان رسمی است پیشنهاد می کنیم جشنتان را در تالار عروسی یا رستوران برگزار نمایید.
فهرست مهمانان جشن نامزدی و جشن عروسی تان را با هم تهیه نمایید.  
موضوعی که بسیار مهم است این است که مهمانان جشن نامزدی تان بایستی در جشن عروسی تان هم حضور داشته باشد. توصیه ما این است که برای جشن نامزدی تان تعداد محدودی از آشنایان و دوستان نزدیکتان را دعوت کنید که زمان پخش کارت های عروسی تان هیچ کس آزرده خاطر نشود. 

گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی

هماهنگ با جشنتان کارت دعوت بفرستید.
اگر جشنتان یک جشن تابستانی است می توانید از کارت دعوت الکترونیکی هماهنگ با تم برای مهمانانتان استفاده نمایید. در صورتی که جشنتان رسمی است پیشنهاد می کنیم برای دعوت مهمانانتان کارت دعوت کاغذی تهیه نمایید. در صورتی که قبل از جشنتان به تاریخی حدودی دست یافتید می توانید قبل از ارسال دعوتنامه به صورت کلامی به آشنایانتان اطلاع بدهید. 
در ارتباط با منوی غذا با همسرتان موافقت نمایید.
هیچ احتیاجی به اینکه خرج زیاد از حد بتراشید نیست. لازم نیست نوشیدنی و سالاد بار تهیه کنید. منویی ساده با پیش غذا، میوه و نوشیدنی تهیه نمایید. مراسم نامزدی احتیاجی به بریز و بپاش های اضافه ندارد. هدف مهمانان جمع شدن دور همدیگر است. پذیرایی در مراحل بعدی است.
در ارتباط با دکوراسیون جش نامزدی تان حوصله به خرج دهید و فکر کنید.
حتما لازم نیست جشن نامزدی و جشن عروسی تان دقیقا مانند هم باشد. می توانید رگه هایی از لباس عروسی تان را در لباس نامزدی تان نیز بیاورید.
دریافت هدایا یا عدم دریافت هدایا
در نظر داشته باشید که باید در مورد اینکه مهمانانتان هدیه بیاورند یا نه باید موضعتان را از همان ابتدا مشخص کرده و در کارتتان ذکر نمایید. برای نمونه اگر می خواهید مهمانانتان هدیه نیاورند و یکجا در مراسم عروسی هدایایشان را بدهند در کارت دعوتتان ذکر کنید یا اینکه ذکر کنید در صورتی که بسیار علاقمندند تا هدیه تهیه کنند هدیه ای کوچک تهیه کنند. ضمن اینکه هدایا را جلوی درب ورودی قرار دهند تا مهمانانی که هدیه تهیه نکرده اند خجالت زده نشوند.
می توانید کمک یار انتخاب نمایید.
برای برگزاری جشن نامزدی تان، هر چند جشن نامزدی چندان مفصل نیست از دوستانتان چند نفر را تعیین کنید که مسئولیت کمک به شما را در کارهایتان بر عهده بگیرند.
لباس های ویژه انتخاب نمایید.
لباس هایی انتخاب کنید که شما را از سایرین جدا کند چرا که شما عروس هستید. منظورمان این نیست که لباس عروس بپوشید بلکه لباسی انتخاب کنید که مجلسی باشد. داماد هم باید لباسی بر تن کند که مشابه لباس دامادی نباشد ولی کت وشلواری مناسب بپوشد.

گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی

 

گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی

 

گام هایی برای برگزاری جشن نامزدی