گزینش سالن زیبایی مناسب

موارد قابل توجه درگزینش سالن زیبایی
اکثر سالن های زیبایی در اینترنت و شبکه های مجازی فعالیت دارند.این گونه می توانید کارهای آنان را مشاهده کنید.
حضوری به سالن زیبایی مراجعه کنید و کیفیت کار، بهداشت سالن، زیبایی سالن و سایر موارد را از نزدیک ببینید.بعضی از سالن های زیبایی فقط به علت نام آشنا بودن از شهرت برخوردارند و ممکن است با مراجعه حضوری مورد پسندتان واقع نشود.
از راهنمایی های دیگران نیز کمک بگیرید و ببینید اطرافیانتان چه شخصی را سفارش می کنند.
اکثر سالن ها در آگهی هایشان از متدهای روز سخن به میان می آورند.این در شرایطی است که مدرک آنان فقط مربوط به ازسازمان فنی می باشد.
سالنی را برگزینید که پرسنل رفتاری مودبانه دارند.مدیریت سالن، تمیزی سالن و تمیزی سرشورها،میز کار، دیوارها، کف و سرویس های بهداشتی را در نظر بگیرید.در صورتی که مدیریت سالن برای این موارد ارزش قائل نشد از آن سالن صرف نظر کنید. در سطح شهر سالن هایی وجود دارند که اهمیتشان به حداقل حقوق مشتری محدود می شود.
پس از انتخاب سالن، کار آرایشگر را در نظر بگیرید. علاوه بر این زبردستی او را مورد بررسی قرار دهید.در نظر داشته باشید که بتواند بدون معطلی کارش را انجام دهد.ضمن اینها تمیزی دوروبر، روپوش و سایر موارد را هم در نظر بگیرید.


 
آلبوم های قبلی کار را مشاهده کنید.امروزه در بسیاری از آرایشگاه ها نمونه کارهای قبلی موجود است. قابل ذکر است این موارد قابل استناد نیست.ممکن است توسط شخص دیگری میکاپ شده باشند.نتیجتا مراجعه حضوری و مشاهده نمونه کارها بسیار قابل اطمینان تر خواهد بود.
آرایشگرتان باید پیش از این که در حرفه اش مسلط باشد دارای نوآوری باشد.آرایشگرعلاوه بر این که تکنیک ها و راهکارهای آراستن را می داند بایستی خلاقیت بالایی داشته باشد که تواند تکنیک های مختلف را با خلاقیتش در آمیزد.
مدارک را مورد بررسی قرار دهید.اکثر سالن های زیبایی از مدرک فنی با عنوان مدرک بین المللی یاد می کنند. در صورتی که آرایشگری در مورد مدارک بین المللی ادعایی کرد حتما در دفتر مدیریت به دنبال مدارک گفته شده باشید.در غیر این صورت تنها هزینه تبلیغات دروغ را می پردازید و می توانید همان خدمات را در سالن های معمولی هم انجام دهید.
از سایر مشتریان نظرسنجی کنید. این گونه مزایا و معایب کار سالن را متوجه خواهید شد و انتخاب هوشمندانه تری خواهید داشت.
 
از آرایشگرتان خدمات آزمایشی بخواهید.حتما حتما چند ماه پیش از جشنتان خدمات سالن را امتحان کنید.این گونه کیفیت انجام کار و عملکرد آرایشگر دستتان می آید.
خدماتی که سالن مورد نظر ارائه می دهد را جویا شوید. کوتاهی مو، اصلاح صورت، برداشتن ابروهای پرپشت، پاکسازی پوست، بخور، رنگ مو، گریم صورت، اصلاح موهای کم‌پشت، صاف کردن مو، فر کردن مو، خدمات ناخن، ماساژ صورت، سر و بدن، تست استایل و گریم، کمک به پوشیدن و ست کردن لباس عروس در زمره خدماتی است که در آرایشگاه های امروزی به کار می روند.

نکات بهداشتی زمان اصلاح
آرایشگران میبایست قبل از آغاز اصلاح، نخ را با الکل ضدعفونی کنند و پس از اتمام کار به منظورکم کردن التهاب از پماد اکسید روی بهره بگیرند.پس ازاستفاده هر مشتری، نخ میبایست عوض شود و هیچگاه یک نخ با پوست دو صورت در تماس نباشد.د صورت عدم رعایت این مورد امکان ابتلا به بیماری های پوستی بسیار بالاست.برای مشتریان گذری، میبایست آرایشگرتعدادی موچین ضدعفونی شده آماده داشته باشد که هرگز یک موچین برای چندین نفر مورد استفاده قرار نگیرد.پیشنهاد می کنیم یک موچین مرغوب تهیه کنید و زمان مراجعه به آرایشگاه از آرایشگرتان بخواهید با موچین خودتان این کار را انجام دهد.
آرایش های متداول و سلامتی
زمانی که برای کوتاهی موهایتان به آرایشگاه مراجعه می کنید.قبل از کوپ آرایشگران سر مشتری را شستشو می دهند.پاکیزگی سرشویی مورد مهمی در جلوگیری از منتقل شدن بیماری های پوست،مو و بیماری های قارچی است.سرشویی میبایست بعد از هربار شسته شده و اشخاصی که از شامپوی مخصوصی استفاده می کنند حتما شامپوی خود را همراهشان ببرند.
دومین نکته حائز اهمیت، حوله ای است که برای خشک کردن موها استفاده می شود.بهتر است هر شخص زمان مراجعه به سالن زیبایی حوله خودش را همراهش داشته باشد.در آرایشگاه های معتبر تعدادی حوله هست که در انتهای هرروز در ماشین لباسشویی، خشک کن شسته شده و هفته ای یکبار به منظور ضدعفونی کردن به خشکشویی می فرستند.مورد بعدی قیچی و شانه ای می باشد که آرایشگر از آن برای کوتاهی مو استفاده می کند.قیچی پس از هر کوپ میبایست همراه با الکل ضد عفونی شود و انتهای هفته در دستگاه اتوکلاو استریل شود.شانه ها نیز بعد از هر استفاده شسته شود و در ظرف الکل نگه داری شود.سلامتی شما خیلی بیشتر از هزینه کردن و وقت گذاشتن دارای اهمیت است. نتیجتا برای پیداکردن آرایشگاه مناسب وقت بگذارید و در صورت بیشتر بودن هزینه آن را پرداخت کنید.

راهنمای مدیریت هزینه عروسی


پوشش های محافظت کننده
از مواردی که اکثر آرایشکاه ها به آن توجهی ندارند استفاده از پیش بند می باشد. در حالت عادی هر پیشبند برای چندین نفر استفاده می شود. این گونه امکان انتقال بیماری های پوست و مو توسط بخشی از پیش بند که دور گردن است وجود دارد.آرایشگاه های مطمئن از چسب هایی که دور گردن می بندند استفاده می کنند.این گونه از بروز بیماری های پوست و مو هم جلوگیری می شود.مش کردن موها بر دو روش کلاهی و فویلی است.کلاه مورد استفاده برای مش جنس لاستیکی نرم و دارای ضخامتی متوسط بوده. آرایشگران میباست بعد از هربار استعمال آن را شسته و با الکل ضد عفونی کنند و جهت جلوگیری از چسبناک شدن ازپودر استفاده کنند.فویل از نظر بهداشتی بهتر است اما چون حرارت زیادتری را به خود جذب می کند نیازمند تجربه زیادتری است.برای استعمال موم در پوست اشخاص نیز از قاشق های یکبار مصرف کمک می گیرند. در تاتو سوزن ها ورنگ های مخصوصی وجود دارند که در صورت استفاده مجدد احتمال انتقال بیماری های خونی و عفونی از قبیل ایدز و هپاتیت B شود. 
در صورتی که قبل از کاشت ناخن آرایشگرتان از ضد قارچ استفاده نکند و خوب هواگیری نکند فضای بین ناخن شخص و ناخن مصنوعی خالی می شود و پس ازتماس با آب سبب اجتماع قارچ و میکروب می شود.
آرایشگاه ها و تخلفات متداول
امروزه بیشتر آرایشگاه ها تاتو می زنند.محصولات چاقی و لاغری توصیه می کنند و.... که این موارد تخلف شمرده می شود.آرایشگاه ها فقط حق دارند در حوزه وظایف خودشان کار انجام دهند.از جمله کارهای متداول امروزی که در آرایشگاه ها انجام شده تزریق ژل به لب می باشد.این کار سبب تورم لب ها شده و در صورتی که باعث عفونت شود شخص می تواند شکایت کند.این موضوع مصداق تاتوی ابرو نیز می باشد.

 

 

راهنمای مدیریت هزینه عروسی

 

راهنمای مدیریت هزینه عروسی

 

راهنمای مدیریت هزینه عروسی

 

 

راهنمای مدیریت هزینه عروسی

 

راهنمای مدیریت هزینه عروسی