گل ماشین عروس

به طور کلی در هر گل فروشی، مجموعه ای از عکس ها و فیلم های نمونه های پیشین وجود دارد. قابل ذکر است همواره برای سلیقه و ذوق مشتری ارزش قائل هستند و در صورتی که مدلی را در نظر داشته باشید که در مجموعه کارهای گل فروشی نباشد، در این صورت می توانید مدل دلخواهتان را برای فروشنده توضیح دهید.
چند نکته برای انتخاب گل های ماشین عروس، چگونگی آراستن ماشین عروس وجود دارد که در ادامه شادیتو شما را راهنمایی می کند.
گل هایی که برای تابستان انتخاب می کنید باید از ماندگاری بالا برخوردار باشند و زود پژمرده نشوند.
نباید تزیین ماشین عروس به گونه ای باشد که در دید راننده مشکل ایجاد نماید.
برای رنگ کردن ماشین عروستان رنگ هایی را به کار گیرید که بتوانند درون آب حل شوند.
رنگ هایی که باعث صدمه زدن به ماشین می شوند اصلا مناسب نیستند.
اسپری های رنگ و چسب که با مشکل پاک می شوند برای دیزاین مناسب نیستند.
گل های گران قیمت مناسب تزیین ماشین عروس نیستند.
نحوه تزیین ماشین عروستان باید به گونه ای باشد که ویژه مورد توجه قرار بگیرد.
حتما تبحر گل فروش را مورد بررسی قرار دهید و  پس از مشاهده نمونه های واقعی کارتان را به وی بسپارید.
گل های مصنوعی برای فصول سرد سال و یخ بندان بسیار مناسب می باشد.
انواع متنوع گل ها:
از پر استفاده ترین گل ها که طرفداران پر و پا قرص بسیاری دارد، گل رز می باشد. این گل درمقایسه با سایر گل ها از برتری های بسیاری برخوردار است. هم در کلیه فصل های سال در دسترس است، هم اینکه از ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد. رز ها انواع متنوعی دارند. رزهای هلندی دارای گلبرگ ها و شکوفه های بزرگی می باشد که انواع با اصالت آن در رنگ های زرد و طلایی وجود دارد. رزهای هلندی در بازار گل از 6 الی 10 هزار تومان عرضه می شوند. قابل ذکر است این قیمت در گل فروشی ها مقداری بیشتر است. از راه های بیشتر شدن تنوع رزهای هلندی می توان به قلمه زنی و عمل پیوند اشاره کرد.
گل کوکب در چهار رنگ قرمز، زرد، بنفش و سفید موجود است. ضمن اینکه به علت دوره ی گل دهی طولانی این گل در بیشتر فواصل سال یافت می شود. قابل ذکر است این گل، گلی مقاوم می باشد. در میان مدل های مختلفی که از این گل وجود دارد نوعی از آن یافت می شود که برای دیزاین و آراستن ماشین به کار می رود.
نوع دیگری از گل ها که در همه ی فصل های سال موجود است و از قیمت بیشتری هم نسبت به سایرگل ها برخوردار است، می توان به گل ارکیده اشاره نمود. این گل از گل هایی است که طرفداران بسیاری را در ایران دارد. ضمن برخورداری از تنوع رنگ بسیار از حساسیت بالایی هم در نگهداری و محافظت برخوردار است. هزینه هر شاخه گل ارکیده 25 هزار تومان می باشد.

نوعی از گل که بیشتر به رنگ سفید است ولی در انواع صورتی، آبی، بنفش نیز وجود دارد گل ادریس است. این گل در شرایط مطلوب توانایی رشد تا 2/5 متر را هم دارد. امکان تقویت رنگ این گل با شرایط محیطی موجود است. این گل اغلب دارای وجهه ی تزیینی است.
نوع دیگری از گل که در ایران به سوسن چلچراغ شهرت یافته است، گل بومی لیلیوم است. این گل از شرایط تقریبا راحتی برخوردار است. به نوعی می توان گفت توقع این گیاه محدود است. هزینه تهیه ی این گل ها 10 تا 14 هزار تومان است. با توجه به چند قیمت بودن گل لیلیوم از هزینه های متفاوتی برخوردار است.
از گل های تقریبا ارزان و جذاب که از تنوع زیادی در طرح و رنگ برخوردار است باید به گل میخک اشاره کرد. هزینه تهیه ی هر شاخه گل میخک 5 تا 10 هزار تومان است. 
پائونیا یا صد برگ نام های دیگر گل صد تومانی است. علت نام گذاری عجیب و غریب این گل در این است که این گل از هزینه بالایی برخوردار است. این گل اولین بار در زمان مظفرالدین شاه وارد ایران شد و صد تومان قیمت آن بوده است. البته در آن زمان صد تومان قیمت زیادی بوده است. این گل از رنگ های جذاب و فریبنده برخوردار است که بیشتر اشخاص علاقمند به گل و گیاه با این گل آشنایی دارند. 15 تا 20 هزار تومان قیمت هر شاخه ی این گل است.
نوع دیگری از گل که دارای قیمت 5 تا 7 هزار تومان است، گل زنبق نام دارد. ترکیب این گل با رز فوق العاده خواهد بود. این گل بیشتر به رنگ بنفش در بازار وجود دارد.
نوعی از گل ها که تحت عنوان گل آپارتمانی شناخته می شود و به سرما حساسیت دارد، بگونیا است. انواع متنوعی از این گل در گل فروشی ها موجود است و هزینه ی تهیه هر شاخه آن با توجه به همین موضوع تنوع خیلی فرق می کند. قابل توجه است برگ های این گل فوق العاده خوش طعم می باشد.
نوع دیگری از گل ها گل کاملیا است که شباهت بسیاری هم به گل رز دارد. هزینه تهیه ی هر شاخه از این گل به طور تقریبی 12 هزار تومان می باشد. رنگ های قرمز و صورتی و ارغوانی از رنگ های مختلف این گل ها است. زمان ظاهر شدن این گل ها در اواخر تابستان و پاییز است.
از گل هایی که بسیار متنوع است و به نسبت گل های دیگر از قیمت پایین تری برخوردار است گل داوودی می باشد. 4 الی 6 هزار تومان هزینه تهیه ی این گل ها است و می تواند موجب زیباتر شدن ماشین عروستان شود.

نوع دیگری از گل ها که ترکیب آن بین گل های رز نمای جذابی دارد، گل مریم می باشد. این گل فوق العاده معطر و خوشبو است. این شاخه گل همیشه میان دستان مجسمه ی حضرت مریم دیده می شود. عطر خوب این گل در اروپا طرفداران زیادی دارد. 7 تا 10 هزار تومان قیمت این گل می باشد.
چگونه خودمان دیزاین ماشین عروسمان را بر عهده بگیریم؟
با توجه به درگیری و کارهای زیادی که در شب جشن عروسی عروس و داماد دارند، عده ای دوست دارند خودشان دیزاین ماشین عروسشان را بر عهده بگیرند. پیشنهاد می کنیم از گل های مصنوعی کمک بگیرید. یکی از دلایل این کارعدم وجود زمان کافی برای تزیین ماشین عروس است. بادکنک و رنگ های تزیینی و تورهای رنگی برای تزیین فوق العاده مناسب هستند.
توصیه می کنیم ایده های خلاقانه داشته باشید. انواع تزیینات ماشین عروس را در اینترنت پیدا کنید و از این عکس هایی که یافته اید الهام و ایده بگیرید. تا زمان های طولانی این خاطره ی جالب در ذهنتان می ماند.