معنای واقعی ازدواج

ازدواج شیوه زندگی را پیش روی شما قرار می دهد که در آن همسران به یکدیگر عشق می ورزند به هم احترام می‌گذارند و هر روز به نحوی از یکدیگر قدردانی می‌کنند و بدین طریق جلوه ای از تعهد خود را نسبت به طرف مقابل بروز می دهند.
ازدواج فرایندی پویا و مشترک است,  نه حالتی ایستا و منفعلانه. شما فقط چون جشنی مفصل گرفته‌اید, عهددنامه را امضا یا حلقه‌ای رد و بدل کرده اید, متاهل نمی شوید. در واقع شما و طرف مقابلتان زمانی متاهل هستید که یکدیگر را از لحاظ ذهنی, جسمانی, احساسی و روحی سیراب کنید. عمل واقعی ازدواج در قلبتان رخ میدهد, نه در مکانی خاص. ازدواج انتخابی است که شما می کنید, آن هم نه فقط در یک روز خاص, بلکه بارها و بارها و این انتخاب در شیوه رفتار شما با همسرتان تجلی می یابد.
ازدواج قلمرو و ارتباط مشترک و یکی شدن است, نه میدان جنگ. زمانی که رفتار توام با عشق و احترام را متوقف کنید, ازدواجتان نیز متوقف می شود. وقتی همراه با خشم و آزردگی زندگی کنید, دیگر همسر یکدیگر نیستید. شاید با هم زندگی کنید, اما وقتی قلب هر دو شما به روی یکدیگر بسته باشد, از نظر احساسی طلاق گرفته اید.
برخی اشخاص با باورهای نادرست و خطرناکی وارد زندگی مشترک می شوند. آنها می‌گویند می دانم که وقتی با هم ازدواج کنیم شرایط خیلی بهتر خواهد شد. اما واقعیت این است که ازدواج نوع معینی از تسهیل و تشدید روحی روانی را وارد زندگیتان می‌کند. ازدواج به لنزی تبدیل می شود که هرچیزی را درشت تر و بزرگتر نشان می دهد. ازدواج مسایل قبل از شروع شدن زندگی مشترک را اغراق آمیز می کند. اگر ارتباط فوق العاده‌ای داشته‌اید, ازدواج آن را بهتر می‌کند. اگر ارتباطی دشوار داشته اید ازدواج آن را بدتر خواهد کرد. مشکلی که داشته‌اید به نظر می رسد ازدواج آن را تشدید میکند و نقطه قوتی داشته‌اید, غنی تر و سرشار تر می شود.
زمانی می ‌توانید به ارتباط خود پایان دهید که متوجه شوید با نامزدتان تفاهم ندارید, که هیچگونه کشش جنسی بین شما وجود ندارد, به شما و نامزدتان در دو قطب متفاوت رشد کرده اید, که نامزدتان. ضعفی مخرب دارد نمی‌خواهد برای بهبود آن تلاش کند یا نامزدتان تمایلی به تلاش برای ارتقای کیفیت ارتباط تان دارد.

معنای ازدواج


اگر ارتباط رضایت‌بخشی ندارید بهترین تصمیم این است که در فکر چاره و شاید در نهایت رهایی از آن باشید. در رابطه‌تان شاد نیستید, اولین گام حل مشکلات و اختلافات است و اگر هیچ یک از راهبردها کمکی به بهبود ارتباطتان نکرد, بهتر است ارتباطتان را رها کنید. ادامه چنین ارتباط هایی تنها موجب ناکامی و نارضایتی بیشتر می شود. جدایی ممکن است خیلی سخت و دشوار به نظر برسد اما شاید بهترین تصمیمی باشد که باید بگیرید.
ارتباط و پیوند زناشویی رابطه‌ای است که به تلاش و همکاری مشترک زن و مرد نیاز دارد تا در مسیر رشد و پیشرفت حرکت کند.

برای مشاهده تالار عروسی اینجا کلیک کنید.